Eda Ece depremzedeleri hedef aldı, tepki gelince Atatürk’e bağladı!

  • HABER7

Asrın en büyük depreminde annesini, babasını, eşini, evladını, yuvasını ve şehrini kaybeden depremzedelere seçimlerdeki tercihlerinden dolayı kin kusan vicdan yoksunlarına bir yenisi daha eklendi.

Deprem bölgesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye yüksek oranda oy çıkması dolayısıyla 14 Mart’tan bu yana devam eden nefret ve kin kampanyasına oyuncu Eda Ece de katıldı.

  • CHP trolleri, depremzedelere hakaretler yağdırarak, “keşke daha çok ölseydiniz”, “beter olun”, diyerek yaptıkları yardımları geri istemişti. Deprem bölgesinde yüzlerce çocuğun bursu kesilmiş, CHP’lilerin yardım kampanyaları birer birer iptal edilmiş, insanlık için değil oy için yapılan yardımlar depremzedelere haram edilmişti.

 

ELLE Style Awards 2023 x M.A.C” isimli ödül töreninde konuşan Eda Ece, “Deprem bölgesine yaptığımız her şeyi onlar başkaları yapıyor sandı. Sandıktan onu anladık ama neyse” deyip kahkahalar attı.

Ece’nin skandal sözlerine salonda bulunanlar da kahkaha ve alkışla destek verdi.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Yardımlaşma adabını ayaklar altına alan, deprem bölgesine sadece kendilerinin yardım yaptığını zanneden karanlık zihniyetin dışavurumu olarak yorumlanan rezil tutumu ödül töreninde alayvari sözler ve kahkahalarla sürdüren Eda Ece büyük tepki topladı. İnternet haber platformları ve sosyal medyada geniş yankı bulan sözlerle ilgili savcılıklara suç duyurusu çağrıları yapıldı.

M.KEMAL’İN ARKASINA SAKLANDI

Tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine akşam saatlerinde peş peşe iki açıklama yapan oyuncu Eda Ece, skandalının üzerine adeta tüy dikti. Ece, ilk açıklamasında mizah yaptığını iddia ederek konuyu “Atatürk”e bağladı.

Ece, “Linççi tayfa sandık şakama da bozulmuş. Ben kendim, özgür bir birey olarak kendi özgürlüğümü savunup başkasının özgürlüğünü savunmayacak zekada biri değilim. İsteyen bardağa oy verir, isteyen tuzluğa oy verir, isteyen Ahmet’e verir, isteyen Mehmet’e verir. Buna ben bir şey diyemem. Özgürlük sadece bana değil, özgürlük herkese. İsteyen istediğine oy verir. Ben orada baştan sona mizahi bir dille ele aldım. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu güzel Türkiye Cumhuriyeti’ni ne kadar çok sevdiğimi saydığımı, ne kadar ülkeme yararlı bir şekilde tavır almaya çalıştığımı zaten beni tanıyan herkes biliyor.” dedi.

YARDIM DEDİĞİ AKSAYAN İŞİYMİŞ!

Ece’nin “yaptığımız her şeyi onlar başkaları yapıyor sandı” diyerek bölgeye yardım ulaştırdığı imasının arkasından da yardım değil, aksayan işi çıktı.

Eda Ece, tören sonrasında otomobilden yaptığı diğer açıklamasında, Elle isimli dergiye kapak olduğu ay depremin olduğu, bu sebeple iş durdurduklarını söyledi.

Ece, şu savunmayı yaptı:

“Yılın Elle kızı ödülünü aldım. Ve ben Elle dergisinin Şubat kapağıydım. Şubat kapağıyla yılın Elle kızı oldum. Ve maalesef o, bütün felaketlerin olduğu aya geldi. O yüzden de takdim konuşmamda da, ödül alma sebeplerimde bir duyarlılık vardı. Çünkü biz 3 gün boyunca yalnız kalmış insanların acısını çektik ve iş durdurduk ve elimizden gelen her şeyi yaptık. Orada zaten çok travmalı şeyler yaşadık. Bunu hariç tutuyorum. Ben bir ödül konuşmasında niye depremin kelimesini geçireyim… Geçiriyorum çünkü Şubat ayı ‘Elle kızı’yım ben ve onunla ödül alıyorum yani. Buradna alaka çıktı yani yoksa ne alakası var. Yaptığım iyiliği de söylemem hiçbir şeyi de söylemem, espirimi de yaparım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir