Şamil Tayyar’dan ‘Özgür Özel’ yorumu; partisine gönderme yaptı

CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür Özel oldu. Özel, ikinci turda 812 oy alarak genel başkan olurken Kılıçdaroğlu ise 536 oy aldı. Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yarışarak CHP Genel Başkanı seçilen Özgür Özel hakkında yorum yapan AKP’li Şamil Tayyar, “AK Parti’de ‘muhalefet dağıldı, İstanbul/Ankara başta olmak üzere her yerde kesin kazanırız’ diyerek partiyi arkadaş kulübüne çevirmek isteyen kifayetsiz muhterislerin işi biraz daha zorlaştı” görüşünü aktardı. 

Şamil Tayyar, X hesabından şu ifadeleri kullandı:

“CHP delegesi, kurultayda toplumsal değişim talebini olumlu sonuçlandırdı.

13 kez seçim kaybetmesine rağmen koltuğunda ısrar eden Kılıçdaroğlu’nu değiştirdi.

Öncelikle bir vatandaş olarak delegeleri kutluyorum.

Özel ve ekibi, bu güçlü desteği CHP ve Türkiye adına büyük bir sinerjiye dönüştürebilir mi göreceğiz ama partideki motivasyonun arttığı ortada.

Bu değişim genel siyaseti de etkileyecek, yeni siyasi işbirliklerini tetikleyecektir.

Ayrıca, AK Parti’de ‘muhalefet dağıldı, İstanbul/Ankara başta olmak üzere her yerde kesin kazanırız’ diyerek partiyi arkadaş kulübüne çevirmek isteyen kifayetsiz muhterislerin işi biraz daha zorlaştı.

Özetle…

Aslolan milletin iradesidir.

Vefa şahıslara değil ilkeleredir.”

AKP’nin yeni MKYK’sine giremeyen Şamil Tayyar, “Üzgünüm, bir ekip, cehenneme giden yolu iyi niyet taşlarıyla döşüyor. Yozlaşmayı tetikleyen bu hizip, AK Parti’yi için için çürütüyor” demişti.”

GÖKÇER TAHİNCİOĞLU YAZDI – CHP’de 13 yıllık Kılıçdaroğlu dönemi seçim sandığında değil, kurultay sandığında kapandı; Özel-İmamoğlu dönemi başladı

TIKLAYIN – CHP’lilerden yeni Genel Başkan Özgür Özel’e tebrik mesajları: Değişim sırası Türkiye’de

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx