Elon Musk, Zuckerberg’e meydan okumuştu: Kafes dövüşü canlı olacak

Twitter’ı satın aldıktan sonra ismini ve logosunu X ile değiştiren Elon Musk, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ile yapacağı kafes dövüşünün canlı yayınlanacağını açıkladı.

Canlı yayın duyurusunu X hesabında yaptığı bir paylaşımla duyuran Musk, “Zuck v Musk dövüşü X’te canlı olarak yayınlanacak. Bu etkinlikten elde edilen gelirler gazilere yardım kuruluşlarına bağışlanacak” ifadesini kullandı.

Reuters’ta yer alan habere göre, Musk’ın kafes dövüşü paylaşımına ilişkin bir kullanıcı, kavganın amacını sordu. Musk, “Bu savaşmanın medeni hali. Erkekler savaşı sever” şeklinde yanıt verdi.

Ayrıca Musk, gün içinde yaptığı bir başka paylaşımda, “Bugün ağırlık kaldırdım ve dövüşe hazırlandım. Spor yapmaya vakit bulamadım, bu yüzden ağırlıkları işe getirdim” dedi.

TARTIŞMA NASIL BAŞLADI

Elon Musk, 20 Haziran’da yaptığı bir paylaşımda jiujitsu eğitimi almış olan Zuckerberg ile “Kafes dövüşüne hazır olduğunu” söylemesiyle başladı.

Bir gün sonra, Instagram’da kazandığı maçların fotoğraflarını paylaşan 39 yaşındaki Zuckerberg, 51 yaşındaki Musk’tan kafes dövüşü için “Yer göndermesini” istedi. Musk, karma dövüş sanatları (MMA) şampiyonluk maçlarının yapıldığı bir etkinlik merkezine atıfta bulunarak “Vegas Octagon” yanıtını verdi.

Musk daha sonrasında kafes dövüşünün resmiyet kazanması üzerine antrenmanlara başlayacağını söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx