D-Marin Akdeniz’de Deniz Turizminin Güçlenmesinin Teşviki için Azimut Benetti Grubu ile Güçlerini Birleştirdi

Atina, Yunanistan, 27 Eylül 2023 – Seçkin marinaları bünyesinde barındıran D-Marin, yatçılık sektörünün önde gelen lüks grubu Azimut Benetti ile yapacağı iş birliği sayesinde deniz turizminin gelişimini desteklemek amacıyla Akdeniz’deki marinalarda zenginleştirilmiş bir yatçılık deneyimi sunmayı hedefliyor. 

D-Marin ve Vitelli ailesinin vizyonu, yeni standartlar belirleyen bir marina ağı ile Akdeniz’de yatçılığın başlatılması, yenilenmesi ve kolaylaştırılmasını kapsıyor. Gücünü Vitelli ailesinin stratejik vizyonundan alan Azimut Benetti, 30 yılı aşkın süredir temel altyapı olarak marinaların yatçılık sektörünün gelişimi için taşıdığı öneme ilişkin farkındalıkla hareket ediyor. 

İki devin güçlerini birleştirmesiyle birlikte D-Marin’in sayısı halihazırda 20 olan premium marinalarına 3 yeni marina ve toplam 1.800 bağlama yeri daha eklendi. D-Marin, Marina di Valetta ile Livorno’daki Porto Mediceo Marinalarında önemli oranda hisse satın almanın yanı sıra ödüllü Varazze Marinayla ticari operasyonların entegrasyonu sürecini başlattı. Marina di Valletta ile Livorno’daki Porto Mediceo’daki hisselerin satın alınması işlemi, düzenleyici makamlardan gerekli izinlerin ve onayların alınmasının ardından tamamlanacak.

Azimut Benetti Grubu’nun kurucusu Paolo Vitelli, iş birliğinin arkasındaki motivasyonu şu sözlerle açıklıyor: “Azimut Benetti ve D-Marin’in temel değerleri arasındaki uyum, keyifli bir yatçılık deneyimi sunulmasını mümkün kılıyor. D-Marin’in üstün müşteri deneyimi, ağının tamamında sunduğu hizmetler, sahip olduğu ticari mükemmellik, sürdürülebilirlik taahhütleri ve dijital inovasyon çalışmaları sayesinde Azimut Benetti ve ailemizin halihazırda dünya standartlarındaki lüks marinaları daha da zenginleşecek. Geniş bir yelpazede uzanan hizmetlerin sunulduğu bu marina ağı sayesinde Azimut Benetti Grubu yatlarının sahipleri ayrıcalıklı şekilde ağırlanabilecek.”

D-Marin CEO’su Oliver Dörschuck’un konuya ilişkin yorumları ise şu şekilde: “Bu güzel marinalarda Vitelli ailesiyle birlikte çalışacağımız ve marinalara ilişkin uzmanlığımız sayesinde tesislerin daha da gelişmesine destek olacağımız için son derece heyecanlıyız. Bu, bizim için heyecan verici ve bir an önce başlatmak istediğimiz bir ortaklık. Akdeniz’de deniz turizmini güçlendirmek ve yolculukların her aşamasında birinci sınıf marina hizmetleri sunmak istiyoruz.”

Yat sahipleri, kapsamlı D-Marin marinaları seçkisi sayesinde Akdeniz’de sorunsuz bir şekilde seyahat ederken, Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan, Karadağ, İspanya, İtalya ve Malta’daki yolculuklarının her durağında premium marina hizmetlerinden faydalanabilecekler. Azimut Benetti ortaklığı, Ağustos 2022’den bu yana İspanya, İtalya ve Yunanistan’da beş marinayı bünyesine katan D-Marin’in attığı önemli adımların en günceli olma niteliği taşıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx