Altın Portakal’dan sponsorlar da çekiliyor: ‘Maalesef bakanlıkla hareket etmemiz gerekiyor’

ANTALYA – Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ‘Kanun Hükmü’ belgeselinin, seçkiden çıkarılmasıyla başlayıp, gelen tepkilerin ardından yeniden belgesel seçkisine alınmasıyla devam eden krizde Kültür ve Turizm Bakanlığı, festivalden çekildiğini açıkladı. Bakanlığın ardından festival sponsorlarının da art arda festivalden çekilme kararı aldıkları öğrenildi.

Festival sponsorluğundan çekilme kararı alan Türk Hava Yolları’nı Corendon Airlines takip etti. İki önemli sponsorun aldıkları bu kararın ardından gözler TAV Airports ve Yaşam Hastaneleri’ne çevrildi.

‘BAKANLIK İLE AYNI KARARI ALDIK’

Corendon Airlines’ın CEO’su Yıldıray Karaer, şirketin Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden çekilme kararını teyit ederek, “Maalesef sponsorluğumuzu geri çekilmek durumunda kalıyoruz. Tartışmalara açık olduğunu düşündüğümüz bir konu. Bakanlıkla birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Bakanlığın çekilmesiyle beraber biz de aynı kararı aldık” dedi.

‘UZLAŞMACI BİR TUTUMLA ÇÖZÜLMELİ’

Yaşam Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cemal Özkan, sürecin uzlaşmacı bir şekilde sonuçlanmasını temenni ettiklerini belirterek, “Antalya ve Altın Portakal çok önemli birer marka. Biz sağlığı her şeyin üzerinde tutan bir yaklaşımla Antalya’nın 60 yılına damga vuran bu festivale sağlık sponsoru olduk. Festivalin başlamasına çok az bir süre kaldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin uzlaşmacı bir tutumla bu meseleyi çözüme kavuşturacaklarına inanıyoruz. Çözüme ulaşılması umuduyla süreci takip ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx