Yeni The Legend of Zelda Oyununa Gelen İnceleme Puanları

Nintendo’nun en çok sevilen oyun serilerinden olan The Legend of Zelda’nın en yeni oyunu Tears of Kingdom, 12 Mayıs, yani yarın piyasaya sürülecek. Switch için çıkacak aksiyon macera türündeki yapım, başarılı Breath of the Wild’ın devamı niteliğinde olacak ve bizi Hyrule’un eşsiz manzaralarında yeni maceralara götürecek.

Heyecanla beklenen The Legend of Zelda: Tears of Kingdom için ilk incelemeler gelmeye başladı. Önde gelen eleştirmenlerin yorumları ve puanları, oyunun çok iyi olacağını ortaya koydu.

Tears of Kingdom’a gelen yüksek puanlar, Breathe of the Wild’dan bile iyi olabileceğini gösteriyor

IGN’den, GameSpot’a, GamesRadar’dan Eurogamer’a kadar birçok yer, yeni oyuna mükemmele yakın puan verdi. Tears of Kingdom, Metacritic’ten 96 puan alırken OpenCritic’ten de 97 aldı. Bu puan, şu anda yapımı OpenCritic’te tüm zamanların en iyi derecelendirmesini alan oyunu da yaptı.

Eleştirmenler, oyunun heyecan verici bir hikaye, çılgınca mekanikler, eşsiz bir manzara ve birçok iyileştirme içerdiğini ifade ediyor. Hatta birçok insanın gönlünde taht kurmuş, bazılarınca tüm zamanların en iyi oyunlarından olan The Legend of Zelda: Breath of the Wild’ı geçme potansiyeli olabileceğini söyleyenler bile var. Bunların yanı sıra oyun, eşsiz ve yaratıcı olarak da tanımlanıyor. Oyunun inceleme puanları ise şu şekilde;

  • Metacritic – 96/100
  • OpenCritic – 97 / 100
  • IGN –  10 / 10
  • Eurogamer –  4 / 5
  • GameSpot – 10 / 10
  • The Gamer
  • Dexerto – 5 / 5
  • GamesRadar+ – 4.5 / 5
  • Game Informer – 9.75 / 10
  • VGC – 5/5

Oyuna gelen bazı tepkiler

“The Legend of Zelda: Tears of Kingdom, hâlihazırda dolu hissedilen bir dünyayı genişleten ve çıtayı bulutların daha da üstüne çıkaran, akıl almaz bir devam oyunu.“

“Tears of Kingdom, çoğu büyük oyunun bırakın eşleşmeyi, ulaşmaya bile çalışmadığı sürükleyici oyun deneyimi için bir standart belirliyor.”

“Mükemmel bir devam oyunu ve şimdiye kadar yapılmış en iyi Zelda oyunlarından biri. Kendine ait birçok yenilikçi fikir eklerken orijinal başarılarını geliştiriyor.”

“Şimdiye kadar oynadığım en eşsiz ve yaratıcı oyunlardan biri. Yapabileceğini çok şeyin olmasının yanı sıra dünya tasarımı, Link’in yeteneklerini ve kendi zekânızı kullanmanızı sağlayan mükemmel bir alan. Kesinlikle satın alınması gereken, Nintendo Switch’teki gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri.”

The Legend of Zelda: Tears of Kingdom fragmanı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir