Ulusal cimnastikçi İbrahim Çolak, eli kırılmasına karşın çalışmalara orta vermedi

Dünya ve Avrupa şampiyonu ulusal cimnastikçi İbrahim Çolak, yaklaşık 2 hafta evvel idmanda esnasında sol el tarak kemiğini kırmıştı. Ameliyat geçiren İbrahim Çolak, kırık eline karşın idmanlarına başladı.

2019 Dünya ve 2020 Avrupa şampiyonu ulusal cimnastikçi İbrahim Çolak, geçtiğimiz haftalarda idman esnasında şanssız bir sakatlık yaşamıştı. Yaşanan sakatlık sonucu İbrahim Çolak’ın sol elinin tarak kemiğinin kırıldığı tespit edilmişti. Özel bir hastanede ameliyata alınan ulusal atletin uygunlaşması için 1.5-2 aylık bir mühlet tanınmıştı. Lakin İbrahim Çolak’ın antrenörleri ve performans koçları, Çolak’ın ellerini kullanmadan formunu koruyabileceği halde bir idman programı hazırladı.

Antrenman programını çabucak uygulamaya başlayan İbrahim Çolak, o anları toplumsal medya hesabından paylaştı. Çolak’ın paylaşımı kısa mühlet içinde binlerce kişi tarafından beğenilirken, spor topluluğunda birçok isim ve toplumsal medya kullanıcıları, “Dünya klasında olmak bunu gerektirir”, “İşte gerçek azim ve kararlılık”, “İşte bu yüzden seçkin sporcusun. Mazeret, ağlamak yok, çalışmak var”, “Daha güçlü dönmen dileğiyle” biçiminde yazdıkları yorumlarla ulusal sporcuyu tebrik ettiler.

“KİMSENİN YÜZÜNÜ KARA ÇIKARMAK İSTEMİYORUZ”

Sakatlığı ve idman süreci hakkında açıklamalarda bulunan İbrahim Çolak, “Son yıllarda 5 operasyon geçirdim ve bunların hepsinden deneyim edindim. Son yaşadığım sakatlığın akabinde yalnızca ellerimi kullanamıyorum. Lakin bu benim bedenimin öbür bölgelerini çalıştırmama pürüz değil. Fırsatları kıymetlendirmek gerekiyor. Elimi kullanana kadar bedenimin öbür bölgelerini zinde tutmam gerekiyordu. Biz de kondisyonerim Bülent Özdemir ve antrenörüm Yılmaz Göktekin ile bir program hazırladık. Ellerimi kullanmadan idman yapmaya başladım. Ekim ayının sonunda İngiltere’nin Liverpool kentinde Dünya Şampiyonası düzenlenecek. Oraya hazır olarak gitmek istiyorum. Türk halkının bizim kadromuzdan büyük bir beklentisi var. Ben ve kadro arkadaşlarım kimsenin yüzünü kara çıkarmak istemiyoruz. O yüzden mazeret bulmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Çolak, sakatlık sürecinde dayanak olan ve arayan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Türkiye Cimnastik Federasyonu’na, Ulusal Olimpiyat Komitesi’ne ve dayanaklarını esirgemeyen vatandaşlara teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.