Twitter-Elon Musk davasının görüleceği tarih muhakkak oldu

Twitter tarafından Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’a karşı açılan davanın tarihi belirli oldu.

Twitter’ın Musk’a karşı açtığı davada birinci duruşma, Delaware Eyaleti’ndeki Chancery Mahkemesinde yapıldı. Kelam konusu duruşmada, Twitter, halka açık bir şirket olarak geleceğine ait meçhullükten ziyan görebileceğini savunarak davanın eylülde görülmeye başlamasını talep ederken, Musk’ın avukatları bu tarihin şubat yahut sonrasına ertelenmesini istedi.

Hakim Kathaleen St. Jude McCormick, davanın bir an evvel çözülmesi gerektiğini belirterek, ekim ayında görülmeye başlanmasına karar verdi.

MUSK, 8 TEMMUZ’DA BİLDİRMİŞTİ

Twitter, 44 milyar dolarlık satın alma mutabakatını feshettiği için Elon Musk’a geçen hafta dava açmıştı.

Musk’ın, toplumsal medya şirketi Twitter’ı satın alma muahedesini birden çok kararının ihlalini münasebet göstererek feshettiği 8 Temmuz’da bildirilmişti.

Musk’ın avukatları, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kuruluna (SEC) yapılan bildirimde, Twitter’ın, şirketin iş performansı için değerli olan platformdaki geçersiz yahut spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine karşılık vermediğini yahut yanıtlamayı reddettiğini belirtmişti.

Twitter’ın avukatı William Savitt tarafından Musk’ın avukatı Mike Ringler’e gönderilen mektupta ise Musk’ın muahedeyi feshinin “geçersiz ve haksız” olduğu, bunun muahede kapsamındaki yükümlülüklerin reddedildiği manasına geldiği tabir edilmişti.

Musk’ın 44 milyar dolarlık satın alma mutabakatını feshetmesi sonrası Twitter’ın pay bedeli, nisanda yapılan pay başına 54,2 dolarlık teklifin altına inmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.