TÜROB Lideri Müberra Eresin: ‘Sene sonu 2019 yılını geçeceğiz’

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Lideri Müberra Eresin, turizm kesimine ait açıklamalarda bulundu. Eresin, tüm Türkiye’de üste hakikat giden bir trendin olduğunu belirterek, “Özellikle İstanbul’da mayıs ayını çok güzel kapattık. Lakin birinci 5 ayda, 2019’un birinci 5 ayından biraz aşağıdayız. Sevindirici durum oda fiyatlarında üste gerçek gidişler var. 2021 yılından uygun bir yıl geçiriyoruz ama ancak biz 2019 yılı geçmek istiyoruz” dedi.

“SENE SONU TURİZM SAYILARIMIZ 2019 YILINI GEÇECEKTİR”

Tüm Türkiye’de üste hakikat giden bir trendin olduğunu ifaden eden Türkiye Otelciler Birliği Eresin, “Özellikle İstanbul’da mayıs ayını çok yeterli kapattık. Ama birinci 5 ayda, 2019’un birinci 5 ayından biraz aşağıdayız. Sevindirici durum oda fiyatlarında üste gerçek gidişler var. 2021 yılından uygun bir yıl geçiriyoruz ama ancak biz 2019 yılı geçmek istiyoruz. İstanbul için 2019’un birinci 5 ayında yüzde 69’larda gözüküyor. 2022 yılının birinci 5 ayı yüzde 63’lerde gözüküyor. Bunu bayram ile birlikte temmuz, ağustos, ekim ayında kapatmayı düşünüyoruz. Sene sonu 2019 yılını geçeceğiz. 35 milyar doları yakalar üzere düşüyoruz. Gayelerimizi değiştirmedik. Birebir maksatlara sağdık kalacağız” formunda konuştu.

Kruvaziyer gemilerin tekrar başlaması İstanbul için büyük bir hareketliğine neden olduğunu belirten Eresin, “Bu gemilerin bilhassa homeport olarak durması gemiye binecek olacak konukların katkısına neden oluyor. Bu yıl Galataport’a 200 geminin homeport olarak geleceğini biliyoruz. Münasebetiyle hem doluluk manasında hem de oda fiyatları bazında müspet yansımalara sebep olacaktır” tabirlerini kullandı.

“YERLİ KONUKLAR MAĞDUR OLMAMAK İÇİN OTELLERDEN REZERVASYONLARI DENETİM ETTİRSİNLER”

Bayram öncesi yoğunluk sebebiyle yerli konuklara rezervasyon yaparken dikkat edilmesi gerekenler konusunda ikazlarda bulunan Eresin, “Konaklama yapacak olan konuklarımız, rezervasyonlarını, bilindik acentalardan yapsınlar ya da direk otellerle ilişkiye geçsinler. Mağdur olmamak için otellerden rezervasyonları denetim ettirsinler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.