THY’den transit yolculara fiyatsız İstanbul tipi

THY tarafından tekrar faaliyete geçirilen proje kapsamında 6-24 saat aralığında ilişki müddeti olan yolcular iki uçuş ortasında İstanbul’un tarihi ve kültürel pahalarını tanıma bahtı buluyor. İstanbul Havalimanı’ndan Touristanbul aracı ile alınan yolcular, rehber eşliğinde İstanbul çeşidi gerçekleştirip, akabinde uçuşları için tekrar havalimanına getiriliyor.

Proje kapsamında memleketler arası transit yolcular fiyatsız kent çeşidiyle İstanbul’un tarihi ve kültürel pahalarını tanıma bahtı buluyor.

RUSLAR BÜYÜK İLGİ GÖSTERİYOR

Touristanbul programı, konukların uçuş planı göz önünde bulundurularak hazırlanıyor. Her gün düzenlenen 6 farklı cinse yolcular, uçuş saatlerine uygun halde katılabiliyor. Sultanahmet Camii, Ayasofya-i Kebir Camii, Topkapı Sarayı ve İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi üzere tarihi ve kültürel noktalar konuklardan büyük ilgi görüyor. 129 farklı ülke vatandaşı çeşit kapsamında İstanbul’u keşfederken, ülke bazında en çok talep Rusya, Endonezya ve Fransa’dan geldi.

BU HİZMETLE TRANSFER YOLCU SAYISINI ARTTIRACAĞIZ

Proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Türk Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı (Pazarlama ve Satış) Ahmet Olmuştur, ‘’Touristanbul projesiyle konuklarımıza Türk kültürünü ve İstanbul’un eşsiz hoşluklarını göstermeyi, bu vesileyle Türkiye turizmine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Sunduğumuz bu ayrıcalıklı hizmetimizle transfer yolcu sayısını artırmayı ve pazar hissemize ivme kazandırmayı amaçlıyoruz. Kovid-19 salgınının olumsuz tesirinden korunmak gayesiyle 2020 yılında hizmetine orta verdiğimiz Touristanbul faaliyeti yine başladı. 2009 yılından bu yana toplam 349.738 konuğumuzu İstanbul ile buluşturduk. Taşınan yolcu sayısıyla birlikte cinslere katılan konuklarımızın anket sayılarındaki artışı, ileriye yönelik motivasyonumuzu ve heyecanımızı korumamızda en büyük destek noktası olarak görüyoruz. Yıl sonuna kadar yaklaşık 60.000 konuğumuzun Touristanbul ayrıcalığından yararlanacağını öngörüyoruz’’ dedi.

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.