Soylu’nun Hedefinde Yine ‘Alevi’ Videosu Var: “Erdoğan’dan Önce Bu Ülkede Kimse ‘Ben Aleviyim’ Diyemiyordu”

Trabzon’da konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, hedefine yine CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı ‘Alevi’ videosunu aldı. Soylu, ‘Erdoğan’dan önce bu ülkede kimse ‘Ben Aleviyim’ diyemiyordu’ ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Soylu, Şalpazarı Federasyonu Hemşehri Buluşması’nda seçmenlere seslendi.

Soylu, konuşmasında Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından yayınladığı ‘Alevi’ başlıklı videosunu yine hedefine aldı.

LGBTİ üzerinden videoyu hedefine koyan Soylu, Tayyip Erdoğan’dan önce bu ülkede kimsenin ‘Aleviyim’ diyemediği iddiasında bulundu.

”Yahu Tayyip Erdoğan’dan önce bu ülkede kimse ‘Ben Aleviyim’ diyemiyordu. Ya bu adamın hakkını siz ne edeceksiniz ya? Bugün herkes kendisini ifade ediyor. Türkiye herkesin kendisini ifade edebildiği bir Türkiye oldu. Şimdi çıkmış, ‘Ben Hak Muhammed Ali’nin yanındayım’ diyor. Kim diyor, Kılıçdaroğlu. Soruyorum, ‘Hak Muhammed Ali’nin yolunda LGBT var mı?, Hak Muhammed Ali’nin yolunda terör örgütü var mı?, Hak Muhammed Ali’nin yolunda kendi ülkeni Amerika’ya, Avrupa’ya, büyükelçilere peşkeş çekmek var mı? Yok ama ona göre her şey mübah, ‘Koltuğa geleyim de her şeyi istismar edeyim, her şeyi ortaya koyayım.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir