Sinpaş GYO mahkeme kararına karşın Kızılbük’te inşaata devam ediyor

İZMİR – Muğla Marmaris’teki İçmeler Mahallesi Kızılkum mevkiinde Sinpaş Gayrimenkul Yatırım İştiraki A.Ş. tarafından yapılması planlanan “Marmaris Kızılbük Resort Otel ve Devremülk” projesine ait açılan davada mahkeme “ÇED gerekli değildir” kararın iptaline karar verdi. Mahkemenin bu kararını yok sayan şirket ise çalışmalarına devam ederken, bölgede çevreciler tarafından başlatılan nöbet aksiyonu beşinci gününü tamamladı.

Şirketin şantiye kapısını 450 metre geri çekmesi üzerine nöbetteki çevreciler de çadırlarını ulusal parkın 450 metre daha içine taşıdı. Şantiye alanını gören yüksek bir noktaya yerleşen çevreciler, şirketin alandaki çalışmalarını görüntüledi. Görüntüde şirketin mahkeme kararına karşın alanda çalışmalara devam ettiği ve bir beton mikserinin beton döktüğü görüldü. Çalışma yapan iş makinalarının sesleri de manzaralara yansıdı.

’28 AĞUSTOS’TA TÜM TÜRKİYE’Yİ NÖBETE BEKLİYORUZ’

Yaşananları Gazete Duvar’a aktaran Halime Şaman, çalışmaların hukuksuzca devam ettiğini tabir ederek, “İçerde 400 işçi hala istihdam ediliyor. Düşünün ki; mühürlü bir inşaat alanında 400 işçi istihdam ediliyor. Günde üç tanker şantiyeye su götürüyor. Şantiyeye giren bir tane vidanjör görmedik. Atıklar muhtemelen denize boşaltılıyor. Durum böyleyse Marmarisliler Sinpaş’ın atıklarıyla yüzüyor” dedi. Şaman, 28 Ağustos Pazar günü Türkiye’deki tüm hassas insanları, inşaatın durdurulmasına takviye vermek ve ulusal parkı korumak üzere nöbet alanına davet ettiklerini de vurguladı. (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.