Sarıyer’de bir çöp meskende yaşayan anne ve 2 çocuğu, muhafazaya alınarak toplumsal tesislere götürüldü

Sarıyer Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü, berbat kokular yayan bir meskenle ilgili ihbar alınması üzerine kelam konusu adrese grup gönderdi.

Ekipler, üç oda, bir banyo ve mutfaktan oluşan meskenin bütün kısımlarının çöple dolu olduğunu belirledi. Konutta, 35 yaşlarında bir anne ile biri 5, başkası 6 yaşında olan çocuklarının yaşadığı tespit edildi. 

“ONLAR ÇÖP DEĞİL, BENİM EKMEK PARAM” 

Ev sahibi bayanın, konuttaki çöplerin çıkarılmasına itiraz ettiği, bu çöpleri satarak para kazandığını söylediği ve “Onlar çöp değil, benim ekmek param” dediği öğrenildi.

Ancak yetkililer, bayanı ikna ederek meskeni temizlemeye başladı. Konutta kırık pazar arabasından yırtık kıyafetlere, plastik şişelerden boş şampuan şişelerine kadar birçok çöpe rastlandı. Yapılan çalışmalarda, konuttan üç kamyon çöp ve atık çıkarıldı. Meskenin her yerini yuva yapmış olan haşereler de ilaçlanarak temizlendi.

İlk çalışmaların tamamlandığı meskenin, boya-badana ve tadilat işleri de yapıldıktan sonra aileye teslim edileceği bildirildi. 

BABAYA UZAKLAŞTIRMA KARARI 

Yeni ayrıldığı eşi için uzaklaştırma kararı çıkaran iki çocuk annesi bayan, çocuklarını ve kendisini geçindirmek için çöpleri istiflediğini söyledi.

Aile hakkında Toplumsal Hizmetler Kurumu’na bilgi verildi. Yetkililer, ailenin hem ruhsal hem de maddi imkânları düzelene kadar toplumsal tesislerde konaklayabileceği bilgisini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.