Rusya, Kiev’de 9 katlı apartmanı vurdu

Rusya, Kiev’de 9 katlı apartmanı vurdu

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre Ukrayna Acil Durumlar Servisinden yapılan açıklamada, yerel saatle 05.10 sıralarında Rus birliklerince atılan havan topunun başkent Kiev’in kuzeyindeki Obolosnkyi bölgesindeki 9 katlı bir apartmana isabet ettiği duyuruldu.

Apartmanda çıkan yangında 3 kişi yaşamını yitirirken, 12 kişi de yaralandı. Acil servis, yangının 2 saat sonra kontrol altına alındığını duyurdu. Görüntülerde, Ukrayna vatandaşlarının yangın merdivenleriyle kurtarıldığı anlar yer aldı.

ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Konuya ilişkin Ukrayna Acil Durumlar Servisi tarafından yapılan açıklamada, “14 Mart sabah saatlerinde Kiev’in Obolon semtinde çıkan yangına ilişkin bir ihbar aldık. Yapılan incelemeler sonucunda binaya top mermisinin düştüğü ve yangının bu sebeple çıktığı anlaşıldı. Ekiplerimiz 9 araç 35 personel ile olaya müdahale etti. 500 metrekarelik alan zarar gördü” denildi. Arama-kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı, kurtarma ekipleri, kolluk kuvvetleri, doktorlar ve Ukrayna Kızılhaç Derneği gönüllülerinin Brovary bölgesindeki vatandaşları tahliye ettiklerini duyurdu.

Bölgede savaştan etkilenenler için psikolojik destek ve gıda yardımı da yapıldığı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.