Ozan Kabak: Kümeler belirli olduktan sonra hocamız…

Milli futbolcu Ozan Kabak, “Savunma oyuncuları olarak gol yemeden kazanmak önceliğimiz. Bu ekstra bir sorumluluk yüklemiyor bize tam bilakis motivasyon sağlıyor. Gol yememek ekstra bir gurur kaynağı oluyor. En yeterli biçimde hazırlanacağız ve bu iki maçı da gol yemeden kazanacağız” dedi.

A Ulusal Futbol Grubu, UEFA Uluslar C Ligi 1’inci Grup’taki 5’inci maçında yarın Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda Lüksemburg’u konuk edecek. Ay-yıldızlı grubun 22 yaşındaki stoperi Ozan Kabak, müsabaka öncesinde Riva Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Tanıdığı bir lige geri döndüğünü belirten Ozan Kabak, “Geçen yılki Ozan ile bu yılki Ozan ortasında fikir ve çalışma olarak hiçbir fark yok. Tek fark daha tertipli, daha tanıdığım bir lige geçtim. Etrafımda bana güvenen beşerler var. Döneme âlâ başladık. Sonuçlar da gelince kendimi çok âlâ bir ortamda buldum. Uygun performans sergilemeye başladım. İnşallah bu türlü devam eder” sözlerini kullandı.

“HOFFENHEIM’DA BENİM DÜZGÜN BİR FUTBOLCU OLDUĞUMA GÜVENEN BEŞERLER VAR”

Sezona epeyce âlâ başladığını ve devamını getirmek istediğini söyleyen Ozan Kabak, “Sezona 2 golle başladım. Ayrıyeten kadro olarak da 2 galibiyetle başladık. Grupla birlikte düzgün bir hazırlık periyodu geçirdim. Hoffenheim’da bana güvenen, benim düzgün bir futbolcu olduğuma güvenen beşerler var. Bu beni ekstra motive etti. Bundesliga’nın oyun tarzıma uygun bir lig olduğunu düşünüyorum. Onun için de adaptasyon sorunu çekmedim. Düzgün bir formda döneme girdik. İnşallah bu türlü devam eder ve dönemi üst sıralarda tamamlarız. Birinci 4 maçı gol yemeden kazandık. İnşallah bu iki maçı da gol yemeden kazanırız. İnşallah B Ligi’ne çıkacağız. Akabinde da A Ligi gelir. Heyecanlıyız, yeterli hazırlandık. Yarın hoş bir galibiyetle bunun meyvelerini toplarız” halinde konuştu.

“İKİ MAÇI DA GOL YEMEDEN KAZANACAĞIZ”

Grup aşikâr olduktan sonra teknik yönetici Kuntz’un kendilerine gol yemeden tüm maçları kazanma gayesi koyduğunu belirten genç stoper, “Gruplar aşikâr olduktan sonra hocamız 6 maçı da kazanmamız ve gol yemeden kümesi önder olarak tamamlamamız lazım demişti. Maksadımızı bu türlü koymuştuk. Şu ana kadar 4 maçta bu amaca ulaştık. 2 maçımız kaldı. Alışılmış ki savunma oyuncuları olarak gol yemeden kazanmak önceliğimiz. Bu ekstra bir sorumluluk yüklemiyor bize tam bilakis motivasyon sağlıyor. Gol yememek ekstra bir gurur kaynağı oluyor. En uygun halde hazırlanacağız ve bu iki maçı da gol yemeden kazanacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.