Okan Buruk: Gomis, sezonun geri kalanında formak giymek istemedi

ensonhaber.com

Süper Lig’in 31. haftasında sahasında Fatih Karagümrük ile oynayan Galatasaray, rakibiyle 3-3 berabere kaldı.

Galatasaray’ın Fatih Karagümrük maçı kadrosuna alınmayan Bafetimbi Gomis ile ilgili kulüp başkanı Dursun Özbek ve teknik direktör Okan Buruk’tan açıklama geldi.

Maçın ardından konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Bafetimbi Gomis hakkında dikkat şunları dedi:

“Gomis, antrenman öncesi bana geldi ve artık oynamak istemediğini söyledi”

“Bafetimbi Gomis, Alanyaspor maçında Barış Alper’i oyuna aldığımız için, sezonun geri kalanında forma giymek istemedi. Santrafor opsiyonlarımızdan biri Gomis’ti. Antrenman öncesi bana geldi ve artık oynamak istemediğini söyledi. Bundan sonra Galatasaray forması giyip oynamak istemediğini söyledi. Ona ihtiyaç olduğunu hatırlatmak istedim. Kabul etti ama bunun gurur meselesi olduğunu iletti.”

“Gomis’in dünkü davranış biçimi kabul edilebilir değil”

Gomis hakkında konuşan Dursun Özbek ise şöyle dedi:

“Bafetimbi Gomis’i Türkiye’ye ben getirdim. Dünkü davranış biçimi kabul edilebilir değil. Galatasaray’ın bir profesyoneli, Galatasaray’a hizmet etmek durumundadır. Kendisiyle konuştum. Sahadaki patron Okan Hoca. O nasıl takdir ederse, herkes saygı duyacak. Zaten bizim takım öyle bir takım. Herkes, Okan Hoca’ya saygı gösteriyor. Bafe niye böyle yaptı, doğru pek hoş değildi. Yönetim Kurulu’nda bunu konuşacağız. Buradaki davranış biçimini kabul etmiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir