Luis Suarez’den geleceğine dair açıklama

Fenerbahçe’nin ilgilendiği argüman edilen Uruguaylı forvet Luis Suarez, geleceğe dair açıklamalarda bulundu.

Mesleğinde atacağı bir sonraki adımı sorulan sorulan Suarez, “Şu an Madrid’deyim ve çocukların okulunun bitmesini bekliyorum. Dünya Kupası’na hazır olmak için en yeterli kararı vereceğim” diye konuştu.

Atletico Madrid’den ayrılmasına ait konuşan deneyimli golcü, “Devam etmek isterdim. Alışık olmadığım bir kıssa yaşadım ancak ayrılığı kendim için güzel bir halde kabul ettim” dedi.

“PROJELERİ İNCELEMEK İSTİYORUM”

Geleceği için karar verip vermediği sorulan 35 yaşındaki futbolcu, “Şimdi bir karar vermedim. Birçok seçenek ve teklif var. Kararımı tek başıma vereceğim. Çin, Katar, Arabistan… Bu ülkelerden yüksek bir teklif alsam kabul edeceğimi söyleyen insanlara gülüyorum, başımda bu ülkeler yok. Kazanacağım parayı düşünmüyorum. En çok teklif aldığım yer Avrupa. Ayrıyeten Güney Amerika, Brezilya, Meksika ve Arjantin’den de teklif var… Dürüst olmak gerekirse, aklımdaki rekabet düzeyi Avrupa’daki düzeye uygun. Niyetim Avrupa’da kalmaktan yana” diye konuştu.

İspanya’dan teklif alıp almadığı sorulan Suarez, “İspanya’daki birkaç gruptan teklif aldım, projelerini incelemek istiyorum. Benim için kıymetli olan projenin ne kadar rekabetçi olduğudur” değerlendirmesini yaptı.

Uruguaylı yıldız, Atletico Madrid formasını giydiği 83 müsabakada 34 gol ve 5 asist kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.