Kılıçdaroğlu, Moğultay belgeseli gösterimine katıldı: Çalışkan, özverili, pratik, iyi bir partiliydi

Kılıçdaroğlu, Moğultay belgeseli gösterimine katıldı: Çalışkan, özverili, pratik, iyi bir partiliydi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Eski Adalet Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Moğultay’ın anısına hazırlanan “Moğultay Belgeseli”nin İstanbul Kartal’daki gösterimine katıldı. Kılıçdaroğlu, Moğultay için “Çalışkan, özverili, pratik, iyi bir partiliydi. Sorunları çözmeye kilitlenirdi” dedi. Belgeselin yönetmeni Nebil Özgentürk, Kemal Kılıçdaroğlu için de belgesel çektiklerini söyledi.

SİYASET 26.03.2022 23:12

Kılıçdaroğlu, Moğultay belgeseli gösterimine katıldı: Çalışkan, özverili, pratik, iyi bir partiliydi

Abone Ol google-news

Belgeselci, gazeteci, yazar Nebil Özgentürk’ün yönetmenliğini yaptığı, 5 Temmuz 2017’de hayatını kaybeden Eski Adalet Bakanı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Moğultay’ın yaşamını anlatan “Moğultay Belgeseli”nin gösterimi İstanbul Kartal’da bulunan Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde bu gece yapıldı. Film öncesinde sanatçılar Paul Dwyer ve Eren Joseph, şarkılarını seslendirdi. Programa CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile partililer de katıldı.

Burada konuşan Kılıçdaroğlu, bürokraside uzun süre boyunca Mehmet Moğultay ile çalıştığını söyledi. Moğultay’ın kendisi üzerinde emeği olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, kendisinde bıraktığı izlenimleri belgeselde de anlattığını söyledi. Kılıçdaroğlu, satır başlarıyla şöyle konuştu:

“SORUNLARI ÇÖZMEYE KİLİTLENİRDİ

Bir insanın geride hoş bir sada bırakması kadar güzel bir şey yoktur. Eğer bu salonda birlikteysek, berabersek ve gönül birliği içinde bir insanı anıyorsak o insanın bıraktığı derin bir iz vardır yüreklerimizde. Sayın Moğultay da bunlardan birisi. Çalışkan, özverili, pratik, iyi bir partiliydi. Sorunları çözmeye kilitlenirdi. Bir sorunun uzun süre kalmasını istemezdi. Kısaca oturur, tartışır, görüş beyan edilir ve sonra bir karara varır ve kararı uygulardı.

ONU SÜREKLİ ANMAK DEĞERLİDİR

Sanıyorum benden çok daha uzun süre, sayın genel başkanımız (Hikmet Çetin), Sayın Moğultay ile çalıştı. Sanıyorum ben buraya gelmeden önce, sayın genel başkanımız da duygularını anlatmıştır sizlere. Hoş bir sada bırakmak ve onu sürekli anmak değerlidir. Az önce şarkıda ifade edildi, bir nehirden söz edildi, nehrin özgürce akışından da söz edildi. Rahmetli Moğultay, eğer nehri tanımlamak gerekirse o nehrin adı Munzur’dur. Munzur gibi güçlü ve diri. Sevilen bir insandı. Dolayısıyla ben kendisini rahmetle, saygıyla anıyorum. Burada hep birlikte onu anıyoruz, mekanı cennet olsun.”

NEBİL ÖZGENTÜRK: KEMAL KILIÇDAROĞLU BELGESELİ ÇEKTİK

Film gösteriminin sonrasında konuşan Nebil Özgentürk, Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür etti. Özgentürk ayrıca Moğultay belgesel çekimlerinin ardından Kemal Kılıçdaroğlu belgeseli çektiklerini de açıkladı.

(ANKA)

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.