Joao Pedro: “Ben ve ailem en gerçek tercihi yaptık”

Fenerbahçe ‘nin yeni transferlerinden Brezilya asıllı İtalyan futbolcu Joao Pedro, Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan ‘Günün Röportajı’ programına konuk oldu.

Kariyeri ve Fenerbahçe’ye transfer süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan başarılı oyuncu, Fenerbahçe’nin kendisi için hakikat bir tercih olduğunu tabir etti.

ÇOK GÜZEL KARŞILANDIM

“Buradaki birinci günlerim çok âlâ geçti. Yeni bir kadroya geldiğiniz vakit biraz utangaç olabiliyorsunuz ama birinci andan itibaren grup arkadaşlarım tarafından çok düzgün karşılandım. Bir oyuncunun kendini konutunda hissetmesi çok değerli. İnanılmaz bir atmosfer var. Benim yapmam gereken en kısa müddette buraya adapte olmak ve elimden geleni yapmak. Fenerbahçe’yi biliyordum ancak alışılmış çok ayrıntılı değil. Alex’ten burayı çok dinledim zira o benim için büyük bir isim. Bruno Alves daha evvelce grup arkadaşımdı, onunla konuşmuştum. Christian’la konuştum. Çok fazla bilgi alma imkanım oldu. 3 sene öncede buraya eski grubumla hazırlık maçı için gelmiştim. Taraftarların yaratmış olduğu o sıcak atmosferi gördüm. Bunlarda benim burayı seçmemi sağladı. Buraya gelirken biliyordum ki benim için hakikat tercih burasıydı.”

FENERBAHÇE’Yİ TERCİH ETME SEBEPLERİMDEN BİRİ DE JORGE JESUS’TU

“Jorge Jesus büyük bir antrenör. Ona karşı daha evvel oynama fırsatı yakalamıştım. Flamengo kadrosunda inanılmaz işler yaptı. Oradaki elde ettiği muvaffakiyet Brezilya’da daha yakından tanınmasını sağladı. Kendisiyle tanışmıştım. Buraya gelme sebeplerimden bir tanesi de o. Her vakit kazanmayı isteyen bir teknik adam. Kazanamasa da oyuncularından her vakit elinden geleni yapmasını isteyen bir teknik yönetici.”KAZANMAK DIŞINDA ÖBÜR BİR ŞEY DÜŞÜNEMEYİZ

“Bu kulübün ve taraftarın büyüklüğünden ötürü kazanmak dışında öteki hiçbir şey düşünemeyiz. Bunun için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz ve herkesin bunun için hazır olduğunu görüyorum.”

TARAFTARLARDAN ÇOK SAYIDA İLETİ ALDIM

“Benimle ilgili haberler çıkmaya başladığı birinci andan itibaren taraftarlardan bir sürü ileti aldım. Bir oyuncu için bu sevindirici bir gelişme. Ne kadar istendiğinizi gösteriyor lakin birebir vakitte üzerinizdeki sorumluluğu da arttırıyor. Bu üslup oyuncular bu sorumluluğun altından kalkabilecek oyunculardır. Bu üslup reaksiyonlar bizim için sevindirici.”TAKIMI GÜÇLENDİREN SAHA DIŞI BİRLİKTELİKTİR

“Her vakit ekip arkadaşlarına yardım etmeyi seven biriyim. İtalya’da da tarihi büyük bir kulüpte oynadım. Orada da saha dışında liderlik yapmaya çalışıyordum. Burada da elimden geldiğince saha dışında da arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışırım. Zira lakin bu formda başarılara ulaşabiliriz. Mesleğimde başarmak istediğim daha çok fazla şey var. Grubu güçlendiren saha dışındaki birlikteliktir. Hayatı keyif alarak, eğlenerek yaşamaya çalışan birisiyim. Büyük bir kulüpte olduğumu biliyorum. Sorumluluklarım çerçevesinde elimden geleni yapmaya çalışacağım.”

BÜYÜLEYİCİ

“Başlangıçta yeni bir kent tedirginlik yaratır fakat ailemle kenti gezdik ve büyülendik. Hoş ve büyüleyici bir kent. Kocaman metropol. Oğlum taraftarlarımızın ne kadar büyük ve tutkulu olduğu görünce çok heyecanlandı. Maçlara gelmek için sabırsızlanıyor. Futbola aşık ve burada olduğu için çok keyifli. Burada çok müspet karşılandık. Kulübün büyüklüğü, bizim burada ne kadar istendiğimiz, kentin güzelliği… Bütün bunlara baktığımız vakit ben ve ailem en yanlışsız tercihi verdik.

Sezon başlarken kendime yeni gayeler belirlerim. Performans olarak ulaşmak istediğim hedeflerim var ancak bunları sır olarak saklamak isterim. Dönem sonu söyleyebilirim.”HER VAKİT ŞAMPİYONLUKLAR İÇİN OYNAYAN BİR EKİPTE OYNAMA HAYALİM VARDI 

“Futbola başlayabilmek için her şeyden evvel Tanrı’nın verdiği bir yeteneğiniz olması gerekiyor. Futbola aşık bir çocuktum. Yalnızca yetenek yetmiyor, çok çalışmanız gerekiyor. Hayatım boyunca çok çalıştım. Kolay olmadı lakin bu çalışmalarımın sonucunda son yıllarda başardıklarımla buraya gelmenin biletini aldım. Her vakit şampiyonluklar için oynayan bir grupta oynama hayalim vardı.”

FUTBOLDA AYRINTILAR FARK YARATIR

“Özellikle burada olduğu üzere yüksek düzeyde oynayan gruptaysanız, her müspet ayrıntı fark yaratıyor. Çok hoş bir atmosfer var. Bu hoş ortam dönem boyunca bize yardımcı olacak kesinlikle zira dönem boyunca zorluklarda yaşayacağız. Yaşadığımız zorluklardan sahip olduğumuz birliktelik ve arkadaşlıkla çıkacağız. Her şeyi kazanmak istiyorsanız ufak ayrıntılar fark yaratıyor.”

“BU KULÜP ŞAMPİYONLUĞU HAK EDİYOR”

“Taraftarlarımıza beni çok hoş karşıladıkları için tekrardan teşekkür ediyorum. İnanılmazdı. Hakikaten uygun karşılanmak çok değerli. Huzurlu bir yerde olduğunuzu hissetmek çok kıymetli. Buraya geleli az bir mühlet oldu lakin gördüm ki bu kulüpte çalışanlar, futbolcular, teknik takım, herkes tek bir gaye için odaklanmış. Bu kulüpte bunu hak ediyor. Hiç kuşku yok ki taraftarlarımızın dayanağı gerimizde olursa biz şampiyon olabiliriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.