İYİ Parti’nin İzmir’deki temayül yoklaması başladı

İYİ Parti, İzmir’de milletvekili adaylarının belirlenmesi sürecinde, üyelerinin eğilimlerini belirlemek amacıyla 4 ilçede sandık kurdu.

Partililer, Konak, Bayraklı, Bergama ve Ödemiş ilçelerinde kurulan sandıklarda oy kullandı.

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Sinan Bezircilioğlu, gazetecilere, oy verme işleminin 17.00’ye kadar süreceğini belirtti.

Üyelerin 64 aday adayı için oy kullanacağını aktaran Bezircilioğlu, “Üyelerimiz en güzel, en doğru seçimleri yapacaktır. Bizi 14 Mayıs’taki yüzyılın seçimi diye tabir ettiğimiz, gerçekten çok çok önem verdiğimiz seçimlerde İzmir’de İYİ Parti’yi temsil edecek kadroları belirlemede önemli bir eğilim ortaya koyacaktır.” dedi.

Bezircilioğlu, partisinin bünyesinden olabildiğince çok milletvekilini meclise gönderebilmeyi hedeflediklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Yoklamadan çıkan sonuçları genel merkezimize sunacağız. 9 Nisan’da kesin milletvekili aday listesini bekleyeceğiz ve ondan sonra da sahada var olacağız. Bugün temayülden çıksın çıkmasın, kesin aday listesinde olsun olmasın bütün milletvekili aday adaylarımızın bu çok önem verdiğimiz yüzyılın seçimlerinde ilk günkü şevkle, motivasyonla, coşkuyla seçimlere hazırlığına devam etmesini ve sahada olmalarını temenni ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir