iOS 17 Almayacak iPhone Modelleri Ortaya Çıktı

iOS 17 işletim sistemi Haziran ayında düzenlenecek WWDC 2023 etkinliğiyle beraber resmi olarak tanıtılacak. Yeni iOS sürümü için geri sayım devam ederken, Apple’a yakın kaynaklar iOS 17 almayacak iPhone modelleri hakkında yeni bir rapor yayınladı. Peki, hangi iPhone modelleri yeni iOS güncellemesini alacak? Gelin bu modellere yakından göz atalım.

Apple ürünleri hakkında yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan Macrumors‘un yayınladığı listeye göre, iOS 17 ve iPadOS 17 güncellemesi A11 Bionic ve daha eski nesil işlemcilerle uyumsuz olacak. Buna göre iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X modelleri için yeni iOS güncellemesi yayınlanmayacakken, 1.nesil 12.9 inç iPad Pro, 5. nesil iPad ve 1.nesil 9.7 inç iPad Pro modelleri için de iPadOS 17 güncellemesi yayınlanmayacak.

Bunun dışında A10X Fusion işlemcili 12.9 inç iPad Pro ve 2. nesil iPad (10.5 inç), A10 Fusion işlemcili 7. ve 6. nesil iPad modelleriyse yeni iPadOS güncellemesini alacak. Güncelleme almayacak olan modellerin listesi ise şu şekilde:

iPhone Modelleri

  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone X

iPad Modelleri

  • 9.7 inç ve 12.9 inç iPad Pro (1. nesil)
  • 5. nesil iPad

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir