Gökhan G.

# imac pro

Apple Store için tasarlanan yeni güvenlik önlemleri ortaya çıktı Tam Boyutta Gör

Apple, perakende mağazalarında sergilenen teşhir ürünlerinin çalınmasını engellemek ve soygun girişimini önlemek için yeni güvenlik önlemleri almayı düşünüyor. Şirketin bu konuyla ilgili planları, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) sunulan “Ürün Teşhir Sistemi” başlıklı bir patentte ortaya çıktı.

App Store geliştiricileri 2021’de 60 milyar dolar kazandı

1 ay önce eklendi

Söz konusu patent iPhone, iPad ve Apple Watch gibi ürünlerin güvenliğini sağlamak üzere tasarlanmış sistemi detaylandırıyor. Esasında şu anda mağazalarda yaygın olarak kullanılan fiziksel güvenlik önlemini iyileştirdiğini söyleyebiliriz. Apple hali hazırda teşhir ürünlerinde kullanılan kablolu koruma sistemini daha iyi hale getirmeyi hedefliyor.

Apple Store için tasarlanan yeni güvenlik önlemleri ortaya çıktı Tam Boyutta Gör

Bağlantı daha sağlam

Şirket, estetik açıdan daha hoş görünmesini sağlamak için teşhir cihazına bağlı kabloları standın içine gizlemeyi düşünmüş. Ayrıca demo cihazların stand ile bağlantısı şu anda Apple Store’larda kullanılanlardan çok daha sağlam. Yani hırsızların teşhir ürünlerini sökmesini çok daha zor hale getirmeyi ve böylece soygun girişimlerini caydırmayı amaçlıyor.

Apple bazı mağazalarında koruma kablolarını kaldırmayı denedi ancak şirket son yıllarda çok sayıda yağmalama ve hırsızlık girişimlerine maruz kaldı. Apple Store’lardan çalınan cihazlar zaten otomatik olarak kayıp moduna geçiyor ve cihaz kullanılamaz hale geliyor ancak bu yeterli olmadı. Şirket hala hırsızlıkları önlemenin yollarını arıyor.

https://www.patentlyapple.com/patently-apple/2022/01/apple-wins-a-patent-for-an-advanced-security-product-table-for-apple-stores-to-help-prevent-easy-grab-and-run-rob.html

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Anasayfa Apple iPad Haberleri Apple Store için tasarlanan yeni güvenlik önlemleri ortaya çıktı

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.