İktidar ve muhalefetten Mithat Sancar’a taziye

ANKARABir küme gazeteci, geçtiğimiz perşembe günü annesi vefat HDP Eş Genel Lideri Mithat Sancar’a TBMM’de taziye ziyaretinde bulundu. Gazetecilerin sorusu üzerine Sancar, TBMM Lideri Mustafa Şentop, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, GÜZEL Parti Genel Lideri Meral Akşener, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, MHP Küme Başkanvekili Erkan Akçay, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül ve Kürdi partilerin genel liderlerinin taziye dileklerini ilettiğini aktardı. Sancar yarın teşekkür iletisi yayınlayacağını söyledi.

SANCAR: BUNU KAYBETMEMEK GEREKİYOR

HDP Eş Lideri Mithat Sancar, farklı siyasi partilerden gelen taziye iletileri için “Bunu kaybetmemek gerekiyor. Acıyı paylaşma sorunu büsbütün ortadan kalkınca toplum olma imkanları kaybediliyor. Acıda hiç olmazsa bir paylaşım tabanını canlı tutmak, toplum olmaktan çıkmaya karşı olmaya umutları artırıyor. Siyasetin üst seviyesinde o çok tansiyon ve kutuplaştırma ataklarına ve telaffuzlarına karşın toplumdaki yaygın kısımlarda sağduyunun ortadan kalkmaması lazım. Bu toplumdaki sağduyuya inanıyorum. Aramaya değil aramamaya şaşırırım. Ben kimin acısı olursa olsun hangi parti olursa olsun paylaşırım” değerlendirmesinde bulundu.

KILIÇDAROĞLU YÜZ YÜZE DE TAZİYE DİLEKLERİNİ İLETMİŞTİ

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, annesi Münire Sancar’ı kaybetmesinin akabinde Mithat Sancar’ı İstanbul’daki taziye meskeninde ziyaret etmiş, başsağlığı dileklerini iletmişti. Ziyarette Kılıçdaroğlu’na CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer de eşlik etmişti. (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.