İhale yine tanıdık isme gitti

İhale yine tanıdık isme gitti

AKP’li Meram Belediyesi’ne ait ihaleyi AKP’den aday adayı olan Yakup Barınlı ile AKP Konya Gençlik Kolları’nda görev alan Hüseyin Barınlı’nın şirketi kazandı.

GÜNCEL 22.03.2022 09:12

İhale yine tanıdık isme gitti

Abone Ol google-news

Mustafa BİLDİRCİN

AKP’li yerel yönetimlerce gerçekleştirilen ve iktidara yakınlığı ile bilinen kişilere verilen ihalelere bir yenisi daha eklendi. AKP’li Mustafa Kavuş idaresindeki Meram Belediyesi’nin dergi ihalesini AKP’de aktif siyaset yapmış isimlerin kurucusu olduğu organizasyon şirketi üstlendi.

Meram Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü 1 Mart’ta, “Bilim Kurdu Dergisi ise Bizim Çocuk Dergisi İçerik Hazırlatılması, Tasarlatılması ve Bastırılması Hizmet Alım İşi” ihalesi açtı. İhalede, kamu alımlarında “ihaleleri istenileni verme, diğerlerini eleme” aracı olarak kullanıldığı gerekçesiyle eleştirilen pazarlık yöntemi tercih edildi. İihaleye iki şirket teklif sundu. Barınlı Tanıtım Organizasyon isimli şirket, 717 bin 300 TL’lik teklif ile ihalenin kazananı oldu. Belediye ile şirket arasında 15 Mart’ta sözleşme imzalandı. İhalenin kapsamında gerçekleştirilecek işin süresi ise dokuz ay olarak belirlendi.

AKP’li belediyenin 717 bin 300 TL’lik ihalesini kazanan şirketin yönetiminde bulunan bazı isimler dikkati çekti. Şirketin kurucuları Hüseyin Barınlı ile Yakup Barınlı’nın AKP’de aktif görev aldığı anlaşıldı. Hüseyin Barınlı’nın, 2015 yılında AKP Konya İl Gençlik Kolları Başkanlığı’nda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı, Yakup Barınlı’nın ise 2015 yılında AKP’den Konya milletvekili aday adayı olduğu öğrenildi.

ihale-yine-tanidik-isme-gitti-994241-1.
Hüseyin Barınlı ve Yakup Barınlı

***

İhalelerin gediklisi

Barınlı Tanıtım Organizasyon’un aldığı diğer ihaleler şöyle:

Selçuklu Belediyesi (AKP): 5 milyon 507 bin TL maliyetli 16 ihale.
Konya Büyükşehir Belediyesi (AKP): 236 bin 400 TL maliyetli 3 ihale.
Meram Belediyesi (AKP): 1 milyon 109 bin TL maliyetli 2 ihale.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.