İddia: Nureddin Nebati'nin görevden alınacağı konuşuluyor, yerine getirilmek istenen isim belli

İddia: Nureddin Nebati’nin görevden alınacağı konuşuluyor, yerine getirilmek istenen isim belli

Gazeteci Erdal Sağlam, katıldığı bir canlı yayında Ankara kulislerinde konuşulan dikkat çeken bir iddiayı paylaştı. Sağlam’ın iddiasına göre, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin görevden alınacağının konuşuluyor. Sağlam, Ankara kulislerinde iki gündür bakanlık için Mehmet Şimşek isminin konuşulduğunu belirterek, “Şimşek istemiyor ama zorluyorlar bakan olması için yorumları da var” dedi.

SİYASET 23.03.2022 10:43

İddia: Nureddin Nebati'nin görevden alınacağı konuşuluyor, yerine getirilmek istenen isim belli

Abone Ol google-news

Ekonomi gazetecisi Erdal Sağlam Ankara kulislerinde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin görevden alınacağının ve yerine eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in geleceğinin konuşulduğunu söyledi.

KRT TV’de yayınlanan Yakından Bakınca programında konuşan Sağlam, Bakan Nebati’de bir telaş olduğunu söylerken, son günlerde tartışma yaratan açıklamalarının “hayra alamet olmadığını” kaydetti.

‘MEHMET ŞİMŞEK’İN GELECEĞİ SÖYLENİYOR’

Hazine ve Maliye Bakanlığı için yeniden Mehmet Şimşek isminin gündeme geldiğini belirten Sağlam şunları söyledi:

“Bayağı bir telaş var Bakanda. Hesaplar da onu gösteriyor. İki gündür bir laf dolaşıyor. Nureddin Nebati’nin gidip.. Mehmet Şimşek’in geleceği söyleniyor… Mehmet Şimşek istemiyor ama zorluyorlar bakan olması için yorumları da var. Nebati’nin bu kadar telaşla her gün çıkıp ortalığa konuşması hayra alamet değildi zaten. Politika değişikliği anlamına gelecek mi bu bilmiyorum. Şimşek’in kredibilitesi Nureddin Nebati ile kıyaslanmaz. Babacan dönemde görevde kaldığı süre boyunca piyasalar tarafından sevilen birisiydi. Piyasanın içinden birisidir.”