İbrahim Saraçoğlu’nun listesinde bir numara! Tüm kanı temizliyor… Tekrar doğmuş üzere yapan muzice…

Birçok hastalığa yeterli geldiği eski çağlardan beri bilinen keçiboynuzu beşerler için hayli kıymetli bir besindir. Keçiboynuzu antioksidan, antibakteriyel ve antiseptik özelliklere sahiptir. Keçiboynuzu bilhassa bağışıklık sistemini güçlendirir ve en çok da kanserden ve kalp-damar hastalıklarından korur. Keçiboynuzu kalsiyum bakımından güçlü olduğu için kemik erimesini önler. Zayırlamak isteyenlerin bir numarası yeniden keçiboynuzudur. Tokluk hissi verdiği için zayıflamaya yardımcı olur, kan şekerini ve tansiyonu istikrarlar. Ayrıyeten keçiboynuzu afrodizyak tesire sahiptir. Cinsel performansı arttırır ve iktidarsızlığı pürüzler. İşte bin bir kaygıya deva keçiboynuzu hakkında bilinmesi gerekenler ve keçiboynuzu kürünün yararları hakkındaki her şey…

Akciğer hastalıklarıyla ilgili çalışmalarıyla bilinen Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu ise akciğer hastalıklarının önlenmesi için keçiboynuzu kürünün ehemmiyetine dikkat çekiyor. Saraçoğlu’na nazaran kür sayesinde akciğerler önemli oranda temizleniyor.

Keçiboynuzu, çok şifalı bir bitkidir. Kansızlığa karşı yararlı olduğu bilinir. Bilhassa keçiboynuzu pekmezi, kan yapan olarak sıklıkla kullanılır.

Balgam sökücü özelliği ile akciğer hastalıklarına yarar sağlar. Keçiboynuzu kürü akciğer için düzgün bir temizleyicidir.

Sigara içmek, sıhhatsiz beslenmek, hareketsiz yaşamak, hava kirliliği üzere nedenler astım, KOAH üzere akciğer hastalıklarına yol açmaktadır. bu nedenle akciğer sıhhatini korumak genel sıhhati korumak için epey kıymetlidir.

NEFES DARLIĞI VE İKTİDARSIZLIĞA KARŞI BİR NUMARA

Vücudumuz için hayati kıymete sahip akciğerlerin sağlıklı çalışmaması bedenin temel muhtaçlığı olan teneffüsün kâfi düzeyde alınmamasına neden olur. Bu durum akciğer hastalıklarında adeta davetiye çıkartır.

Bu hastalıklar nefes darlığına neden olarak âlâ nefes alınmamasına ve organların oksijensiz kalarak hasar görmesine sebep olmaktadır. Akciğerlerinizin temizlenmesi için ziyanlı alışkanlıklardan uzak durmak ise en kıymetli noktadır.

Keçiboynozu kürünün olumlu tesirlerinden bahseden Saraçoğlu, berbat alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğini ve en değerli tedavinin bu olduğunun ise altını çiziyor.

KEÇİBOYNUZU KÜRÜ İÇİN HANGİ MALZELER GEREKİYOR?

6-7 adet keçiboynuzu, Yarım litre içme suyu

KEÇİBOYNUZU KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR?

Yarım litre su ve 6-7 adet keçiboynuzu ile hazırlanır. Yarım litre su, bir kap içerisinde kaynatılır. Keçiboynuzları, küçük modüller hâline getirilerek kaynayan suyun içine atılır. Ağzı kapatılarak 3 dakika kısık ateşte kaynatılır.

Sürenin sonunda 20 dakika kadar dinlenmeye bırakılır. Demlenme bitince keçiboynuzu modülleri, sudan çıkarılır. Elde edilen su, sabah aç karnına; gece de yatmadan evvel olmak üzere günde 2 defa tüketilir. Her gün taze olarak hazırlanır ve bir hafta boyunca uygulanmaya devam edilir. İkinci haftadan itibaren yalnızca gece yatmadan evvel bir bardak olarak içilir ve uygulama 3 ay boyunca sürdürülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.