Hulusi Akar’dan ‘mayın’ açıklaması: Kasıtlı bırakılmış olabilir

Hulusi Akar’dan ‘mayın’ açıklaması: Kasıtlı bırakılmış olabilir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar parti toplantısında yaptığı sunumda, Karadeniz’den Türkiye’ye giriş yapan ‘serseri’ mayınlar için, “Kasıtlı bırakılmış olabilir” ifadesini kullandı. Akar devamında, “Belki NATO’ya ait mayın tarama gemilerinin Karadeniz’e girmesi için bir plan dahilinde bırakılmış olabilir’ diyenler de var. Bizi sıkıştırmak için…” şeklinde konuştu.

SİYASET 10.04.2022 10:36

Hulusi Akar’dan ‘mayın’ açıklaması: Kasıtlı bırakılmış olabilir

Abone Ol google-news

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz girişinde bir süredir yabancı cisim hareketliliği yaşanıyor.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın parti toplantısında yaptığı sunumda, “Karadeniz’deki mayınları kim bıraktı, bilmiyoruz. Rus yapımı ama hangi ülke bıraktı araştırılıyor” dedi.

Akar, Karadeniz’den Türkiye sularına giriş yapan mayınlarla ilgili olarak, “Mayınlar kasıtlı mı bırakıldı diye şüphelerimiz var. Belki NATO’ya ait mayın tarama gemilerinin Karadeniz’e girmesi için bir plan dahilinde de bu mayınlar bırakılmış olabilir. Bizi sıkıştırmak için…” değerlendirmesinde bulundu.

‘NATO GEMİLERİNİ KARADENİZ’E SOKMAK İÇİN Mİ?’

Bakan, “Belki NATO’ya ait mayın tarama gemilerinin Karadeniz’e girmesi için bir plan dahilinde bırakılmış olabilir’ diyenler de var. Bizi sıkıştırmak için. Ama biz Montrö kurallarına bağlı kalacağız. Karadeniz’e savaş gemilerini sokmayacağız” ifadelerini kullandı.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.