Google Cüzdan uygulaması tüm Android kullanıcılarına sunulmaya başlandı

Ülkemizde hiçbir vakit faal olmayan Google’ın G Hisse uygulaması büsbütün yenilerek Google Wallet (Cüzdan) ismini aldı. Yeni uygulama kademeli bir biçimde tüm Android kullanıcılarına sunulmaya başlandı. 

Google’ın G hisse uygulamasını sessiz sedasız güncellemesi sonrası karışıklığı önlemek için yeni Google Cüzdan uygulamasının simgesini eski G Pay’e benzettiği görülüyor.

Google Cüzdan uygulaması birinci sefer Mayıs 2021’de Google’ın düzenlediği I/O 2022 etkinliğinde tanıtıldı. Tanıtımın akabinde birinci sefer Google Cüzdan uygulaması Play Store’da 2.150.460235810 sürümü ile kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Uygulama şimdi Türkiye için kullanıma sunulmadı. Fakat Google’ın tanıtımını yaptığı  I/O 2022 etkinliğinde Google Cüzdan’ı tüm dünyadaki Android kullanıcıları için kullanıma sunacağı belirtilmişti. Bu kapsamda uygulama birinci aşamada 39 ülkedeki Android kullanıcılarına sunuldu.

Yeni Cüzdan uygulaması, banka ve kredi kartlarının yanı sıra uçak biletleri, kimlik kartları, aşı kartları ve aktiflik biletlerinin de depolanmasını ve uygulama üzerinden erişilmesini mümkün kılıyor. Ayrıyeten uygulamaya kaydedilen kartlarla Google Cüzdan uygulaması üzerinden temassız ödemeler yapılabiliyor. Wear Os işletim sistemine sahip akıllı saatler ile entegre bir formda çalışan uygulama gerçek cüzdana olan muhtaçlığı ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.