Göç Yönetimi Başkanlığı 60 paklık vazifelisi alacak

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana nazaran, Göç Yönetimi Başkanlığının taşra teşkilatı ünitelerinden Ankara (8), Edirne (12), Kayseri (6), Kırklareli (18), Muğla (5) ve Van’a (11) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla başvuran adaylar ortasından noter kurası ve kelamlı imtihan sonucuna nazaran 60 emekçi alımı gerçekleştirilecek.

En az ilköğretim en fazla lise mezunu adaylarda, ilan tarihi prestijiyle 30 yaşını bitirmemiş olması ve müracaat yapılan vilayette ikamet etmesi koşulları aranıyor. Ayrıyeten adayların 24 saat aslına nazaran vardiyalı ve dış yerde çalışmasına mani durumunun bulunmaması gerekiyor.

Müracaatlar 23-27 Mayıs’ta İŞKUR’ın internet sitesi üzerinden çevrim içi olarak yapılacak. Şahsen, posta yahut e-posta yoluyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Kura çekimi 6 Haziran’da Göç Yönetimi Başkanlığında noter huzurunda gerçekleştirilecek ve kurumun YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak.

Kura sonrası kaideleri taşıdığı tespit edilen adayların kelamlı imtihan yeri ve tarihleri “www.goc.gov.tr” adresinden ilan edilecek.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.