Fransa’da düşük maliyetli çizgilerdeki trenleri haşereler bastı

Fransa’da düşük maliyetli uzun ara tren çizgisinde çalışan kimi trenleri başta hamam böcekleri olmak üzere haşerelerin basması reaksiyona neden oldu.

BFMTV’nin haberine nazaran, Fransa Genel İş Konfederasyonu (CGT) Demir Yolu Ünitesi tarafından yayımlanan açıklamada, Fransız demir yolu şirketi SNCF’ye ilişkin Ouigo trenlerinin kimilerindeki sıhhate ziyanlı şartlar kınandı.

AA’nın aktardığına nazaran düşük maliyetli uzun uzaklık trenleri işleten Ouigo trenlerindeki şartların her geçen gün daha da kötüleştiğine ve hem yolcuları hem de çalışanları etkilediğine dikkati çekilen açıklamada, “Artık yolcularımıza düzgün seyahat imkânı ve hijyenik trenler sağlamayı garanti edemiyoruz, ayrıyeten demir yolu çalışanları için kabul edilebilir çalışma şartları temin edemiyoruz.” sözü kullanıldı.

CGT Demir Yolu Ünitesi yetkilileri, trenlerin güvenliği konusunda sorun olmadığını fakat şirketin konfor ve paklık konusunda kesintiler yaptığını kaydetti.

Sosyal medyada kullanıcıların paylaştığı fotoğraflarda, bilhassa Paris-Lyon Saint-Exupery sınırında çalışan trenin vagonlarında çok sayıda hamam böceği ve haşere bulunduğu görülüyor.

Diğer yandan SNCF kelam konusu trenin çizgiden kaldırıldığını duyursa da yolcular böcek istilasına dair fotoğraf ve görüntüleri toplumsal medyada paylaşmayı sürdürdü. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.