Fenerbahçe’ye Attila Szalai transferinde büyük darbe!

Vitor Pereira’nın ayrılığından sonra takımı sezon sonuna kadar İsmail Kartal’a teslim eden Fenerbahçe’de çıkış devam ediyor. Sarı lacivertliler son 10 maçın 9’unu kazandı ve 1 beraberlik aldı. Gelecek sezon yeni teknik direktörün kim olacağı merak konusu olurken, Başkan Ali Koç’un geçtiğimiz günlerde Jorge Jesus ile Portekiz’de görüştü.

ARDA GÜLER İÇİN ÖZEL ÖNLEM
Fenerbahçe’de bir yandan sezon devam ederken bir yandan da gelecek sezon için planlama yapılıyor. İsmail Kartal yönetiminde iyi bir performans gösteren sarı lacivertlilerde bu sezon en büyük kazanç, hiç şüphesiz Arda Güler oldu. Taraflı tarafsız herkesin beğenisi toplayan 17 yaşındaki futbolcu için şimdiden transfer haberleri ortada dolaşıyor. Ancak en azından önümüzdeki sezon için Arda’nın ayrılma ihtimali bulunmuyor.

Fenerbahçe Yönetimi, genç yıldız için bu yaz döneminde gelebilecek bütün teklifleri geri çevirecek. Ancak önümüzdeki sezonun ardından satış kararı çıkabilir. Burada ise bonservis bedeli hariç yönetimin muhtemel alıcıdan bir talebi daha bulunacak. Arda, hangi takıma giderse gitsin, muhtemel sonraki satışından yüzde 30’luk pay talep edilecek. Arda henüz çok genç olduğu için kariyerinde büyük paralarla birden fazla transfer yapma ihtimali yüksek.

SZALAI’NİN SAKATLIĞI TRANSFERİ BOZDU
Fenerbahçe’nin Macar stoepri Attila Szalai, Chelsea’nin Rüdiger’le yolları ayırması halinde listesinde yer alan isimlerden biriydi. Alman savunmacının ayrılığı kesinleşse de Szalai’nin omzundan yaşadığı sakatlık, büyük bir şanssızlık oldu.

Son haftalarda zaten 11’de şans bulamayan 24 yaşındaki defans oyuncusunun artık İngiliz devinin listesinde ilk sıralarda yer almadığı kaydedildi. Yönetimin düşüncesi, Kim’i takımda tutup Szalai’yi satmaktı. Chelsea olmasa bile başka takımlardan Macar savunmacıya teklif gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.