Ev sahibi CHP'li belediye başkanı TOGG programına davet edilmedi

Ev sahibi CHP’li belediye başkanı TOGG programına davet edilmedi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin ve AKP’li il yöneticileri ile milletvekillerin katıldığı TOGG’un Bursa Gemlik’teki deneme sürüşü programına ev sahibi Gemlik Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Uğur Sertaslan davet edilmedi. Sertaslan, “AKP’li projesi diye, CHP’li başkanı çağırmıyorlar oraya. Beni sahiplenmeyeni ben de sahiplenmem” diye tepki gösterdi.

SİYASET 07.04.2022 10:21

Ev sahibi CHP'li belediye başkanı TOGG programına davet edilmedi

Abone Ol google-news

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, TOGG’un Bursa Gemlik’teki tesisinde, TOGGSUV modelinin direksiyon başına geçerek deneme sürüşü yaptı.

Sözcü’nün haberine göre, Programa AKP’li il ve milletvekilleri davet edilirken, ev sahibi olarak Gemlik Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Uğur Sertaslan, davet edilmemesine meclis toplantısında tepki gösterdi.

Gemlik Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısında, gergin anlar yaşandı. AKP’li üyelerin “TOGG’un tabelasının ilçe girişinde niye yok” sorusuna Sertaslan, “TOGG’un tabelası değil, arabasını getirip sergilememiz gerekir burada. Resimle olmaz” dedi.

“İFTARA ÇAĞIRMAYAN TOGG’UN ARABASINI DA ASMAYACAĞIM”

Konuyu bakanların ve AKP’li yöneticilerin katıldığı TOGG’un programına getiren Sertaslan, iftara Gemlik’ten kimseyi çağırmayan TOGG’un arabasını da asmayacağım oraya. Bakanı gelmiş, TOBB’un başkanı gelmiş, milletvekili orada, kaymakamı orada, şehrin belediye başkanı orada değil” sözleriyle tepki gösterdi.

“TOGG, CHP’Yİ, İYİ PARTİ’Yİ SAHİPLENMİYORSA BEN DE SAHİPLENMEM”

“Beni sahiplenmeyeni ben sahiplenmem” diyen Sertaslan, şunları söyledi;

“TOGG, CHP’yi, İYİ Parti’yi sahiplenmiyorlarsa, TOGG’u ben sahiplenmem. Şikâyet ediyorum buradan vatandaşa. Daha önce bakanı Gemlik’e geliyorsa ve Gemlik belediye başkanını kapının yanında oturtuyorsa ve bugün yine iftar yemeği verip de bu şehrin belediye başkanına davetiye çıkartmıyorsa sahip falan çıkmam.”

“SİZ GEMLİKLER BENDEN TARAF OLACAKSINIZ”

AKP’li üyelere seslenen Sertaslan, “Siz Gemlikler olarak benden taraf olacaksınız. Sizin belediye başkanınızı çağırmıyorlarsa, benden taraf olacaksınız. AKP’li projesi diye CHP’li başkanı çağırmıyorlar oraya” ifadelerini kullandı.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.