Erdoğan’dan vergi talimatı: Bakanlık nezdinde Meclis’in yeni periyodunda yasal düzenleme yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) mesken sahipliğinde düzenlenen “Yurtdışı Müteahhitlik Hizmetleri Mükafatları Töreni”ne katıldı. .

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları:

.Küresel ekonomik krizin etkilediği dalların en başında müteahhitlik gelmesine karşın firmalarımızın yürüttüğü çalışmalardan memnuniyet duyuyoruz.

Türkiye son iki yılda havayolu, karayolu ve demiryolu altyapısın büyük ölçüde yenilemiştir.

Uluslararası müteahhitlik pazarı 750 milyar dolara çıkacak bunun yüzde 10-15’ini almalıyız.

Hiç gecikmeden Meclis’in yeni periyodunda yasal düzenleme yapmak suretiyle bu adımı atacağız.

Kimsenin kimliği ve meşrebiyle ilgilenmiyoruz. tek konu ülkemize yaptığını katkılardır.

BAKANLIĞA VERDİ TALİMATI

Vergi mevzusuyla ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanımız, bakanlık nezdinde hızla adımı atacaktır. Bunun için Meclis’in açılmasını beklemeye gerek yok. Biz bu çalışmaları yürütürken, kimsenin kimliğiyle görüşüyle ilgilenmiyoruz. Bizim baktığımız tek konu yaptığınız katkılardır. Ülkemizi 2053 vizyonuna hazırlayacağız. Global siyasi ve ekonomik sistemin yine dizayn edildiği periyotta hiçbir fırsatı kaçırmamak, her türlü fedakarlığı yapmak boynumuzun borcudur.

Hiç elbet global iktisattaki dengesizliklerin ülkemize olan tesirinin farkındayız. Türkiye global ekonomik krizi fırsata çevirme konusunda en başarılı ülkedir. Türkiye’yle ve iktisadımızla ilgili kelamda kıymetlendirme yapanlardan fazla, söylemek istedikleri asıl kelamlar ortadadır.

Tarımda çok güzel rekolte elde ettiğimiz, verdiğimiz fiyatla çiftçilerimizin yüzünü güldürdüğümüz bir periyottan geçiyoruz. Endüstride ülkemizin her yerinde harıl harıl çalışıyor. Dış ticarette ihracatta her ay rekor üzerine rekor kırıyoruz.

20 yıl evvel hayal edilemeyen hizmetler bugün günlük hayatımızın rutini haline dönüşmüştür.

AVRUPA SOKAKLARA DÖKÜLMEYE BAŞLADI

Diyorlar ki onlarda enflasyon yüzde 9 bizde 80’e dayandı. Onlardaki 9 enflasyonun ekonomik ve toplumsal sonuçlarıyla bizdekinin tesirleri tıpkı değil ki, bunu masaya yatıracaksın. Biz emekçiden memura her bölümden vatandaşın gelir kaybını enflasyonun üzerinde artışlarla telafi ederek enflasyonun tesirlerini sonlandırdı. Avrupa’daki besin fiyatlarındaki artışla fiyatlara yapılan artışlar ortasında uçurum var beşerler sokaklara dökülmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.