Erdoğan: Ordumuzu daha fazla destek etmeliyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Küresel ve bölgesel gelişmeler ordumuzu daha nitelikli ve daha fazla sayıda insan gücüyle destek etmemiz gerektiğine işaret ediyor” diyerek, “Önümüzdeki periyotta tüm gücümüzü ve imkanlarımızı bu doğrultuda kullanacağız” dedi.

Ankara’da Ulusal Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Diploma Alma ve Sancak Bölüm Teslim Töreni’nde konuşan Erdoğan, “Dünyadaki güç istikrarlarının yeni tansiyonları ve beklenen çatışmaları artırdığı bir devirde her sınıftan ve rütbeden askeri işçinin ordumuz için kritik ehemmiyete sahip olduğu muhakkaktır” açıklamasında bulundu.

“TÜRKİYE DARBECİ ZİHNİYETİN ASKERİ EĞİTİM SİSTEMİNİ TERK ETMİŞTİR”

Erdoğan, “Türk Silahlı Kuvvetleri 15 Temmuz Darbe teşebbüsünden sonra bünyesinde önemli bir paklık yapmıştır. Yaptığımız ıslahatın ordumuzu zayıflatmaya değil güçlendirmeye yönelik olduğunun en büyük delili başarılarıdır” diye konuştu.

Türkiye artık darbeci zihniyetin 70 yıl boyunca örselediği askeri eğitim sistemini büsbütün terk etmiştir” diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

“EKONOMİK STRATEJİLERİMİZİ GÖZDEN GEÇİRİYORUZ”

Erdoğan, “Krizlerle yüzleşen her ülke üzere biz de kendi stratejilerimizi, taktiklerimizi gözden geçiriyoruz. Bizim başkalarından farkımız son 20 yılda yaptığımız hazırlıklar sayesinde krizleri fırsata dönüştürme kapasitemizin ve kabiliyetimizin en yüksek düzeyde oluşudur. Özellikle gelişmiş ülkeler bu noktada çok büyük yalpalama içindedir” dedi.

“İNŞALLAH YILBAŞINDAN SONRA İKTİSATTA SOMUT SONUÇLAR ALMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Erdoğan, “Halihazırda önümüzdeki en büyük kasvet iktisatta yaşadığımız hayat pahalılığı sıkıntısıdır. Biz her şeyde olduğu üzere bunda da bir hayır vardır diyerek işimize bakıyoruz. İnşallah yılbaşından itibaren amaçlarımızın somut sonuçlarını almaya başlayacağız” kelamlarını kullandı.

“KİMSENİN TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ YOK”

Erdoğan, “İlişkilerimizin toplamındaki kar ve ziyan hanesine bakarak hareket ediyoruz, bir yandan da gereksinimlerimize uygun yeni paydaşlıklar kurmayı ihmal etmiyoruz. İçinde yer aldığımız ittifaklarla temaslarımızı koruyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı, “Türkiye ayak bastığı her yere yalnızca huzur, barış, dostluk götürür. Bizim kimsenin toprağında, yararında özgürlüğünde gözümüz yoktur” diye konuştu.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.