Darbeci oğlu tahliye olan Melek Çetinkaya: 15 Temmuz’u unutturmayacaklara ben de bu utancı unutturmayacağım

Yargıtay 3. Ceza Dairesi 15 Temmuz darbe teşebbüsüne ait davalarda Sultanbeyli evrakı kapsamında yargılanan askeri öğrencilere verilen müebbet mahpus cezasını bozmuş, kararın akabinde darbe teşebbüsüne katılan 66 eski askeri öğrenci tahliye edilmişti.

Cezaevinden çıkan isimlerden biri de Taha Furkan Çetinkaya olmuştu. Çetinkaya, annesi Melek Çetinkaya ile birlikte CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etmiş, bu ziyaret tenkitlerin gayesi olmuştu.

FETÖ SİTESİNE ÖZEL RÖPORTAJ VERDİ

Üç yıl evvel FETÖ elebaşı Gülen’e terörist diyemeyeceğini söyleyen Melek Çetinkaya, oğlunun tahliyesinin akabinde FETÖ’nün Viyana’dan yayın yapan ‘haber sitesi’ Kronos’a özel röportaj verdi.

251 kişinin şehit edildiği darbe teşebbüsünün unutturulmamasından rahatsız olduğunu lisana getiren Çetinkaya, “Dünyadaki bütün ülkeler, Türkiye’deki 19 yaşındaki askeri öğrencinin darbeden müebbet ceza aldığını duydu ve utanç kaynağı olarak bu Türkiye’ye kâfi. Bu tarihe geçti ve bu utanç ömür uzunluğu yakalarında olacak. Hani 15 Temmuz’u unutturmayacağız diyorlar ya ben de onlara bu utancı unutturmayacağım.” diyerek tehdit savurdu.

“ÖRGÜT ÜYESİ OLSALAR BİLE 6 YIL CEZA ALACAKLAR”

Diğer FETÖ sanığı askeri öğrencilerin de özgürlüğüne kavuşmalarını umut ettiğini söyleyen Çetinkaya, “‘Örgüt’ üyeliğinden ceza alsalar bile cezaları 6 yıl 3 ay olacak.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.