Daha evvel Erdoğan için ikinci atatürk diyen AKP’li Latif Cem Baran AKP’yi maksat aldı!

AKP Kurucu Üyesi, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski avukatı Latif Cem Baran, Konya’da katıldığı bir TV programında AKP’yi ‘işletme körlüğü var’ diyerek eleştirdi.

Baran, daha evvel de katıldığı bir TV programında AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ‘ikinci Atatürk’ demişti.

“AK Parti’de işletme körlüğü görüyorum” diyen Baran; “Neden biliyor musunuz? Bir şeyin içindesiniz ve dışarı hiç bakmıyorsunuz. Dışardan kendinizi hiç dinlemiyorsunuz, dışarıdan gelen tüm cümlelere kulağınızı tıkamışsınız ya da dışarıdan bir görüş almaya gereksiniminiz yok hissiyatındasınız. Her şey çok hoş zannediyorsunuz. Şu dünyanın en hoş çayı zannediyorsunuz” dedi.

“YENİ AKSİYON PLANI DA ALAMAZSANIZ İFLAS EDERSİNİZ”

BARAN, ERDOĞAN İÇİN ‘İKİNCİ ATATÜRK’TÜR’ DEMİŞTİ

Bir programa katılan Baran, Türkiye’nin büyük bir savaşa hazırlanması gerektiğini söylemiş ve “Bugün Sayın Cumhurbaşkanı olmazsa, Türkiye zora girebilir. Bir cüret sergileyerek, Türkiye’nin nüfuz alanını artırdı” sözlerini kullanmıştı.

Baran, “Cumhurbaşkanının liderliği, Türkiye’yi tekrar büyütüp, yine kurmuştur. Teşbihte yanılgı olmasın Cumhurbaşkanı ikinci Atatürk’tür. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlılığı olmazsa Türkiye çok içine kapanık, çok makûs günler yaşayacağını düşünüyorum” niyetini savunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.