Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KPSS için inceleme talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KPSS sorularının Yediiklim Yayınevinin testlerindeki sorularla tıpkı olduğu tezinin araştırılması için Devlet Denetleme Konseyi’ne inceleme talimatı verdi.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki kimi sorulara ait tezlerle ilgili Devlet Denetleme Şurasına inceleme talimatı vermiştir. İnceleme en kısa müddette neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır” denildi.

Twitter hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan da “Devlet Denetleme Konseyimizin 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen datalar titizlikle pahalandırılacak, gerekli adımlar acilen atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz” dedi.

ÖSYM tarafından 31 Temmuz günü iki oturum olarak gerçekleştirilen Kamu İşçisi Seçme İmtihanı’nda (KPSS) çıkan soruların kimilerinin, Yediiklim Yayınevi’nin deneme testlerindeki sorularla tıpkı argüman edilmişti.

ÖSYM ise argümanları yalanlamış, “Bazı imtihan sorularının bir yayınevinin deneme imtihanı sorularıyla tıpkı olduğuna ait toplumsal medya platformlarında ortaya atılan tezlerin incelemelerimiz sonucunda temelsiz olduğu anlaşılmıştır” açıklaması yapılmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.