CHP'li Çakırözer'den Erdoğan'ın Özbekistan ziyaretine: Türkiye Cumhuriyeti aile şirketi değildir

CHP’li Çakırözer’den Erdoğan’ın Özbekistan ziyaretine: Türkiye Cumhuriyeti aile şirketi değildir

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Erdoğan’ın Özbekistan’a gerçekleştirdiği resmi ziyarete AKP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ile AKP Kadın Kolları üyesinin katılmasına ve Bilal Erdoğan’ın resmi protokolde ilk sırada yer almasına tepki gösterdi. Çakırözer, “Türkiye Cumhuriyeti parti devleti değildir. Aile şirketi hiç değildir” dedi.

SİYASET 30.03.2022 18:10

CHP'li Çakırözer'den Erdoğan'ın Özbekistan ziyaretine: Türkiye Cumhuriyeti aile şirketi değildir

Abone Ol google-news

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Erdoğan’ın Özbekistan’a gerçekleştirdiği resmi ziyarete AKP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ile AKP Kadın Kolları üyesinin katılmasına ve Bilal Erdoğan’ın resmi protokolde ilk sırada yer almasına tepki göstererek, “Türkiye Cumhuriyeti parti devleti değildir. Aile şirketi hiç değildir” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in daveti nedeniyle dün resmi ziyarette bulunmak üzere Özbekistan’a gitti.

Ziyarete AKP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Nur Çümen ve AKP Kadın Kolları üyesi Zehranur Yılmaz’ın da katılmasına tepki gösteren CHP’li Çakırözer, TBMM Genel Kurulu’nda şöyle konuştu:

“O UÇAK RESMİ MAKAM UÇAĞI”

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Özbekistan’a resmi ziyaretindeki, parti devletini andıran görüntüleri esefle kınıyoruz. Cumhurbaşkanını taşıyan uçak resmi makam uçağıdır. Tüm harcamaları 84 milyonun vergilerinden ödenmektedir. Hal böyleyken o uçağa AKP’li gençlik kolları üyelerinin davet edilmesi demokratik devletin olmazsa olmazı olan hesap verebilirlik ilkesine aykırıdır. Aynı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda AKP milletvekilleri ve il başkanlarına yemek verilmesi gibi demokratik hukuk devleti ilkeleri ile bağdaşmaz.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ PARTİ DEVLETİ DEĞİLDİR”

Özbekistan’daki resmi karşılamada Cumhurbaşkanı’nın oğlunun en başta yer alması da vahim protokol hatasıdır. Etno Spor ve Okçuluk Federasyonu başkanlığı sıfatlarıyla tanınan Bilal Erdoğan’ın yeri protokolün başı olamaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti parti devleti değildir. Aile şirketi hiç değildir. 84 milyonun bütçesini yazlık, kışlık, uçan saraylarında parti bütçesiymiş gibi har vurup harman savuranlardan ilk sandıkta bu millet hesap soracaktır.”

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.