Büyükbaba ile Savaş sineması konusu nedir? Büyükbaba ile Savaş oyuncuları kimler?

Büyükbaba ile Savaş, Robert Kimmel Smith’in birebir isimli romanına dayanan, Tom J. Astle ve Matt Ember tarafından yazılan, Tim Hill tarafından yönetilen 2020 Amerikan aile güldürü sinemasıdır. Sinema, ailesinin yanına taşındıktan sonra dedesini odasından çıkarmak için büyükbabası (Robert De Niro) ile bir latife savaşı başlatan Peter (Oakes Fegley) isminde genç bir çocuğu bahis alıyor. Uma Thurman, Rob Riggle, Laura Marano, Cheech Marin, Jane Seymour ve Christopher Walken da başrolde. Büyükbaba ile Savaş sineması konusu nedir? Büyükbaba ile Savaş oyuncuları kimler?

İlk olarak Mayıs 2017’de çekilen The War with Grandpa’nın yayımlanması, özgün distribütör olan The Weinstein Company’nin kapatılması nedeniyle birkaç sefer ertelendi. Sinema sonunda Amerika Birleşik Devletleri’nde 9 Ekim 2020’de 101 Studios tarafından ve Ağustos 2020’den itibaren yurtdışında Brookdale Studios tarafından sinemalarda gösterime girdi. Eleştirmenlerden çoklukla olumsuz tenkitler aldı ve 38 milyon dolarlık bir üretim bütçesine karşı dünya çapında 40 milyon dolar hasılat elde etti.

BÜYÜKBABA İLE SAVAŞ SİNEMASI KONUSU NEDİR?

Kısa mühlet evvel dul kalan Ed Marino (Robert De Niro) kızı Sally Marino-Decker (Uma Thurman) tarafından ziyaret edilir. Ed, konutunu tek başına inşa ettiği için konuttan çıkmak istemez lakin kızı ailesinin yanına taşınmasını ister. Sally, Ed’i bir halde onlarla birlikte yaşamaya ikna eder ve ona oğlu Peter’ın (Oakes Fegley) yatak odasını verir. Peter, odasını büyükbabasına vermekten ve tavan ortasına taşınmaktan keyifli değildir. Ed, Sally’nin kocası Arthur (Rob Riggle) ve iki kızı Mia (Laura Marano) ve Jenny (Poppy Gagnon) tarafından düzgün karşılanır. Ed taşındığı birinci gün boyunca, vaktinin birçoklarını yeni odasında, sandalyesinde oturup gökyüzüne bakarak, hala merhum karısını düşünerek geçirir.

Peter daha sonra arkadaşları Billy (Juliocesar Chavez), Steve (Isaac Kragten) ve Emma’ya (T.J. McGibbon) büyükbabasının ailesiyle birlikte taşındığını ve odasında yaşadığını anlatır. Yeni odasında geçirdiği sefil bir birinci geceden sonra, Peter savaş ilan etmeye karar verir. Ed, üzerinde mutabakata varılan angajman kurallarına uydukları sürece savaşı kabul eder: oburlarının eşyalarına ziyan veremezler ve bunu aileye söyleyemezler. Peter, Ed’in tıraş kremini çabuk kuruyan köpükle değiştirmek ve pikabına ziyan vermek de dahil olmak üzere bir dizi latife yapar. Ed, Peter’ın tüm mobilyalarından vidaları çıkarmak ve okul raporunu tekrar yazmak üzere latifelerle Peter’a geri döner. Ed, tavsiye için arkadaşları Danny (Cheech Marin) ve Jerry’ye (Christopher Walken) sarfiyat. Vakitle Ed, torunları ve damadı ile vakit geçirmeye başlar ve toplumsal medya uygulamaları üzere çağdaş teknolojilerin nasıl kullanılacağını öğrenir.

Sally, Mia’nın onaylamadığı Russell (Colin Ford) isminde bir çocukla çıktığını öğrenir. Ed, Jerry, Danny ve Diane’i (Jane Seymour) (Ed’in arkadaş olduğu bir mağaza çalışanı) Peter ve arkadaşlarına karşı yakan top oynamaya davet eder. Peter ve arkadaşları birinci raundu kazanır, lakin Ed ve takımı ikinci rauntta onları yenmeyi başarır. Fakat üçüncü tıpta Danny’nin çenesi yaralanır; sonuç olarak, oyun berabere ilan edilir. Daha sonra Peter, Ed’in acil davet kolyesindeki düğmeye basar ve Ed, Peter’ı okuldan alıp balığa götürmesi için alır. İkisi orada balık tutmanın yasa dışı olduğunu keşfeder. Ed daha sonra Peter’ı eski meskenine götürür ve duvarlarda birtakım sırlar bıraktığını açıklar.

Ed, Peter’ın zorbalığa maruz kaldığını öğrenir ve o, Danny ve Jerry zorbayı bir çöp kutusuna atar. Jenny’nin Noel temalı doğum günü partisinde Peter, latife yapmayacağına dair verdiği kelamı meblağ. Lakin Peter, o gece Noel Baba rolünü oynaması gereken Ed için bir fırlatma koltuğu ayarlar. Ne yazık ki, bir son dakika değişikliği Jerry’nin Noel Baba kılığına girmesine neden olur. Parti boyunca Peter ve Ed’den yardım etmeleri beklenirken onlar bunun yerine, birbirlerine şişe püskürtmek, Ed’i şok etmek üzere taşkınlıklar olmak üzere latife yapmaya devam ederler. İstemeden de olsa birbirleriyle savaşlarını herkese ifşa ederler. Jerry sandalyesinden fırlayarak daha fazla maddi hasara ve birden fazla konuğun yaralanmasına neden olur. Bu sırada, Jenny’nin Noel ağacı pervanesi meskenin üzerine düşer ve Mia’nın odasında bir delik bırakır ve Mia’nın Russell ile olan kapalı buluşmasını ortaya çıkarır. Sonrasında Ed yaralanır ve hastaneye götürülür.

Ceza olarak, Arthur ve Sally, Peter ve Mia’yı altı ay boyunca “iş hapsine” tabi fiyat. Russell ortaya çıkar; Sally başlangıçta ona kızgın görünür, lakin onun yerine onu güzel karşılar. Sally, Ed’i hastaneden almaya sarfiyat, fakat çoktan check-out yaptığını ve Lyft şoförü Chuck’ın (Joe Gelchion) onu eski meskenine götürdüğünü öğrenir. Peter, durumu düzeltmeye karar verir ve Ed’e ailesinin yanına taşınması için yalvarır. Sally dinlerken, ikisi sonunda uzlaşır. Vakit geçtikçe, Ed ve Peter nihayet anlaşıyorlar üzere görünür, ta ki Ed bir gün Diane ile birlikte olmak için ayrılana kadar…

OYUNCULAR

* Robert De Niro 

* Oakes Fegley

* Uma Thurman 

* Rob Riggle 

* Laura Marano 

* Poppy Gagnon 

* Cheech Marin 

* Christopher Walken 

* Jane Seymour 

* Juliocesar Chavez 

* Isaac Kragten 

* T.J. McGibbon 

* Colin Ford 

* Joe Gelchion 

* Faizon Love

* Rutanya Alda

* Kendrick Cross 

* Drew Scheid

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.