Bitlis’te gitar çalmayı öğrenen öğrenciler, konserler veriyor

Bitlis’in Mutki ilçesine bağlı İkizler köyünde 8 kız öğrenci, müzik öğretmenleri Adem Kaya’nın gayretleriyle gitar çalmayı öğrendi. Eski Türk sinemaları müziklerinden oluşan bir repertuvar hazırlayan öğrenciler, yakın köylerde küçük konserler düzenliyor.

Bitlis’te İkizler köyünün Cumhuriyet Ortaokulu’nda vazife yapan müzik öğretmeni Adem Kaya, geçen şubat ayında kız öğrencilerine gitar çalmayı öğretmeye karar verdi.

Gitar sayısı ve kısıtlı imkanlar nedeniyle en yetenekli 8 kız öğrenciyi seçen Kaya, Halk Eğitim Merkezi’nden aldığı takviyeyle de çalışmalara başladı.

Kursa devam eden 8 öğrenci, kısa müddette gitar çalmayı öğrendi.

Kaya, öğrencilerle etraflarındaki köylere giderek küçük konserler vermeye başladı. Her geçen gün daha düzgün çalan öğrenciler, konserlerine devam edeceklerini belirtti.

“BİRÇOK KÖYDEN KONSER TEKLİFİ ALIYORUZ”

Her öğrencinin başka yeteneklere sahip olduğunu lisana getiren Kaya, “Öğrencilerim kısa vakitte büyük muvaffakiyet elde etti. Onlar ile eski Türk sinema müziklerinden oluşan bir repertuvar hazırladık. Artık köylere giderek küçük konserler veriyoruz. Birinci başladıklarında çok heyecanlıydılar, artık sahne dehşetlerini da yendiler. Aldığımız olumlu yansılar ise beklentilerimizin çok daha üzerinde. Birçok köyden de konser teklifi alıyoruz” dedi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.