Binance Bu 5 Altcoin İçin Müjdeyi Verdi: Tırmandılar!

Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, platforma yeni eklemeler yapmaya devam ediyor. En son açıklamalarına göre borsa, çapraz ve izole marjin hizmetine yeni coin’ler ekliyor. Ayrıca, opsiyon sözleşmelerine yeni bir listeleme de geliyor. İşte Binance’in duyurularına göre yaşanacak gelişmeler…

Binance, beş altcoin’i marjin işlemlere ekliyor

Binance, izole marjinde ödünç alınabilir yeni varlıklar olarak Alchemix (ALCX), dForce (DF), Frax Share (FXS), Perpetual Protocol (PERP) ve TROY (TROY)’u ekledi. İzole marjine ise yalnızca DF’yi ekledi. Sonuç olarak, eklenen yeni çiftler aşağıdaki şekilde oldu:

  • Yeni çapraz marjin çiftleri: ALCX/USDT, DF/USDT, FXS/USDT, PERP/USDT, TROY/USDT
  • Yeni izole marjin çiftleri: DF/USDT

Gelişmenin ardından ALCX’in fiyatı 22.52 dolardan 23.69 dolara kadar yükseldi. Ancak yazım sırasında yüzde 0.9’luk bir düşüş yaşıyor gibi duruyor. Diğer yandan DF, 0.056 dolardan 0.066 dolara kadar yükseldi ve yüzde 15’lik bir artış kaydetti. FXS yüzde 3, PERP yüzde 1 ve TROY yüzde 0.9 oranında değer kazandı.

BTCUSDT opsiyonları için yeni listeleme geliyor

BTCUSDT aylık opsiyonların Kasım 2022’de kullanıma sunulmasının ardından, Binance opsiyonları, son kullanma tarihi 26 Mayıs 2023 olan 9 Mart 2023 tarihli ek bir BTCUSDT aylık opsiyon sözleşmesi listeleyecek. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi BTCUSDT Aylık Opsiyonlar, Avrupa tarzı opsiyon sözleşmeleridir. Bir Avrupa opsiyonu, bir opsiyon sözleşmesinin yürütmeyi sona erme tarihiyle sınırlayan bir versiyonudur. Başka bir deyişle, bir hisse senedi gibi dayanak menkul kıymetin fiyatı hareket ederse, bir yatırımcı opsiyonu erken kullanamaz ve hisseleri teslim alamaz veya satamaz. Bunun yerine, alım veya satım işlemi yalnızca opsiyonun vade tarihinde gerçekleşecektir.

Opsiyon sözleşmesinin bir diğer versiyonu ise vade sonuna kadar her zaman kullanılabilen Amerikan opsiyonudur. Bu iki versiyonun adları coğrafi konumla karıştırılmamalıdır, çünkü ad yalnızca yürütme hakkını ifade eder. Yeni BTCUSDT aylık vade opsiyon sözleşmeleri her ayın son Perşembe günü listelenecek. Borsa, ayrıca aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Yeni listelerin sona erme tarihi mevcut bir BTCUSDT Üç Aylık Opsiyon sözleşmesininkiyle çakışırsa, yeni BTCUSDT Aylık Opsiyon listelemesi olmayacağını lütfen unutmayın. Mevcut BTCUSDT Üç Aylık Opsiyon sözleşmesi bunun yerine aylık bir süre sonu olarak kabul edilecektir. BTCUSDT Üç Aylık Opsiyon sözleşmelerinin lansmanı için ayrı bir duyuru yapılacaktır.

Borsa, anahtar sisteminde yükseltme gerçekleştiriyor

Son olarak borsanın API sistemi, programlanmış bir sistem yükseltmesi gerçekleştirecek. Yükseltme yaklaşık dört saat sürecek. Mevcut API anahtarları, yükseltme sırasında normal şekilde çalışacak. Bu sistem yükseltmesi, Binance API Anahtar Sistemi için üç aşamalı bir geliştirme planının ilk parçası olarak karşımıza çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir