Balık fiyatları düştüğü için vatandaşların ilgisi arttı

1 Eylül prestiji ile av yasağının sona ermesinin akabinde Karadeniz’e açılan balıkçılar ağlarına takılan bol ölçüdeki balık ile tezgahlardaki eser bolluğu arttı. Kiloluk palamudun adedinin 50 liraya düşmesi ile birlikte vatandaşlar palamuda ağır ilgi gösterdiler.

“Fiyatların düştüğünün duyulmasıyla ilginin daha da artacağını düşünüyorum”

Çanakkale’de 9 yıldır balıkçılık yapan Onur Öğet, “Beklediğimizden daha fazla bir ilgi var. Fiyatların düştüğünün duyulmasıyla ilginin daha da artacağını düşünüyorum. Bir de şöyle bir şey var dün 50 lira olan palamut bugün 40 lira. Bugün iki uzunluk palamut var hem 40 hem de 50 liraya var. Bu türlü olmasıyla vatandaşların ilgisi daha da artıyor. Fiyatlar inşallah daha da düşer lakin şu andaki gelen palamutların bir tanesi bir kilo geliyor. 50 lira bence güzel bir fiyat. Düşer mi düşer, 40 liraya da palamut var o da 800 gram geliyor ortada 200 gram fark var. İnşallah 3 tanesi 100 liraya düşer, tanesi 35 lira üzere olur. Bunun da olma ihtimali yüksek. Nasip işi bu denizden çıkanı kimse bilemez” dedi.

“50 liraya 3 kişi doyuyor”

Balık halinde bulunan balık fiyatlarından da bahseden Öğet, “Hamsi 80, sardalya 70, istavrit 70-80 lira. Balık fiyatları uygun hepsi çabucak hemen 100 liranın altına düştü ve birtakım balıklar 50 liranın altında. Bir tane palamut ile 3 kişilik bir aile doyabilir. 50 liraya 3 kişi doyuyor” biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.