Bakan Varank uzay açıklamasıyla alay eden takipçisine karşılık verdi: Komiklikle lüzumsuzluk ortasında çizgi var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde bir Türk’ün Cumhuriyet’in 100’ncü yılında Milletlerarası Uzay İstasyonu’na gönderileceğini açıkladı. Erdoğan açıklamasında “İçimizden biri uzaya gidecek. İnşallah onu da bizden sonra gelecek kuşaklar unutmayacaklar” sözlerini kullandı.

Erdoğan’ın heyecan yaratan açıklamasının akabinde uzaya gitmek için istenen kurallar merak konusu oldu.

Türkiye Uzay Ajansı’nın açıkladığı kaidelere nazaran, Türk uzay yolcusu için 45 yaşından küçük, mühendislik, fen bilimleri, temel bilimler alanlarında eğitim ve tıp fakültelerinden lisans derecesine sahip ve çok düzgün derecede İngilizce bilenler müracaat yapabilecek.

VARANK’TAN ESPRİLİ PAYLAŞIM

Koşulların açıklanmasının akabinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank toplumsal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuş “Boydan elenmeye alıştım da yaştan elenmek biraz üzdü” sözüyle esprili bir açıklama yapmıştı.

Bakan Varank bugün ise Hürriyet müellifi Hande Fırat’a verdiği demeçte “Siz gitmek ister miydiniz?” sorusu üzerine “Ben gidemem. O denli kapalı ortamlarda bulunamam. Klostrofobim var” cevabını verdi.

Varank’ın esprili açıklamalarını eleştiren Radyo Programcısı Cem Ceminay toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda reaksiyon çeken tabirler kullandı.

“ZATEN İSTESE DE GİDEMEZ”

Cem Ceminay “Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank uzaya gidemeyeceğini söylemiş. “Klostrofobim var” demiş. Kendi programından haberi yok. Yaşı tutmuyor esasen istese de gidemez. Sonu aşmış bir yıl geç kalmış ancak konuşuyor işte biz de alıştık artık he he diye dinliyoruz” dedi.

Bakan Varank ise Cem Ceminay’ın bu kelamlarına Twitter hesabından karşılık verdi. Esprili paylaşımını ve Cem Ceminay’ın kelamlarını paylaşan Varank,“Komiklikle lüzumsuzluk ortasında ince değil baya kalın bir çizgi var…” notunu düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.