Arabanın gerisinden siteye sızdı, bahçedeki bisikleti çaldı: ‘Saatlerce ağladım’

Bursa’da, 5 bin lira kıymetindeki bir bisikletin site bahçesinden çalınma anı, güvenlik kameralarına yansıdı. Uzaktan kumandayla açılan giriş kapısındaki kuşkulu, sitede yaşayan ve arabasıyla içeriye giren bir kişinin gerisinden koşarak, bahçeye girdi. Bisikleti çalıp binen kuşkulu, otomatik kapı kapanmadan süratle uzaklaştı. 

Olay, geçen cuma saat 16.30 sıralarında Nilüfer ilçesi Özlüce Mahallesi 502’nci Sokak’ta meydana geldi. Kimliği şimdi belirlenemeyen kuşkulu, bir site bahçesindeki bisikleti gördü. Etrafta bir mühlet keşif yapan kuşkulu, uzaktan kumandayla açılan site girişinde bir mühlet bekledi.

ŞİKAYETÇİ OLDULAR

Sitedekilerden biri arabasıyla içeri girince, kuşkulu de gerisinden süratle koştu. Site girişindeki bisiklete binen kuşkulu, otomatik kapı kapanmadan tekrar süratle bisikleti sürerek uzaklaştı.

Oğluna ilişkin bisikleti bıraktığı yerde bulamayan Mustafa Demirci, güvenlik kamerası imajlarını izleyince çalındığını gördü. Demirci, polisi arayarak şikayetçi olurken, hırsızın yakalanması için çalışma başlattı.

‘OĞLUMUN O ANKİ ISTIRABINI PAYLAŞMAK MÜMKÜN DEĞİL’

Çok istediği için oğluna 2 yıl evvel bisiklet aldığını belirten Mustafa Demirci, “2 yıldan beri severek kullanıyordu. Fakat dün buraya ben park ettim. Çocuğu almak için kursa gittim. Döndüğümde bisiklet yok olmuş. Benim haberim yok doğal ki. Oğlum ‘Baba bisikleti nereye koydun?’ diye sordu. Duvar tabanına koyduğumu söyledim. Fakat kamera kayıtlarına bakındığımızda da alındığını gördük. Oğlumun o anki kederini paylaşmak mümkün değil. Yani ağlaması, bana söylediği kelamlar beni çok yıprattı. Ben diyorum ki bu bisikleti alan ortaya çıksın. Yani çıkmasa da çalan insan ortaya çıksın ki hak ettiğini yaşasın. Deşifre olsun” dedi.

‘ÖNCEDEN KEŞİF YAPMIŞ’

Bisikletin çalındığını fark edince oğlunun uzun mühlet gözyaşı döktüğünü belirten Demirci, “Sitenin girişinde kamera sistemi var. Evvelce keşif yapmış. Otomobilin peşinden giriyor. Kapı kapanana kadar da alıp bisikleti götürüyor. Oğlum bisikletini çok seviyordu. Zirvesinden inmiyordu. Son derece de  güzel kullanıyordu. Ancak alışılmış ki üzüldü. Yani ağlamasını, gözyaşlarını görseniz aslında içiniz parçalanırdı. Yani söyleyecek pek bir şey yok. Çok üzüldüm. İşte şu an bisikleti yok.  O da çok üzgün. Şu an 4-5 bin lira civarında. Kaliteli bir bisikletti. Güç imkanlarla almıştım. Maddi ve manevi olarak yıprandık” tabirlerini kullandı.

‘SAATLERCE AĞLADIM’

Bisikletinin çalındığını öğrenince saatlerce ağladığını belirten Demir Demirci ise “Her gün akşam depodan alıp sürüyordum. Dünde sürecektim. Bir baktım yok. Bütün her tarafa baktım, yeniden bulamadım. Sonra babama söyledim. Babamla kamera kayıtlarına baktık ve o adamın çaldığını gördük. Çok üzücüydü. Kaygı ortağım üzereydi o benim. Çalındığında çok üzüldüm. Saatlerce ağladım. Gözlerim ağrıdı hatta. 3-4 saat sürüyordum, her yere gidiyordum. Vicdansız, diyecek bir şeyim yok. Benim bisikletimi niçin çalıyor ki? Gitsin kendi hakkıyla çalışsın, alsın” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.