AKP’li belediyeden ekmek için indirim kuponu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Fırıncılar Odası arasında geçtiğimiz gün bir protokol imzalandı. Vatandaşlar için ekmekte 1 liralık indirim kuponları hazırlandı. Bu kupon ile 2 lira 50 kuruş olan ekmek 1 lira elli kuruşa satın alınabilecek.

Sözcü’den Ahmet Kaya’nın haberine göre; protokol gereği aradaki fark belediye bütçesinden ödenecek. CHP Şehitkamil eski İlçe Başkanı Umut Yılmaz, AKP’nin 20 yıldır iktidarda olduğunu belirterek, “Onlar dağıtılan kartlara ‘indirim belgesi’ diyor ama bize göre karne” dedi ve ekledi: “20 yılı aşkın bir süredir iktidarda olan bir partinin bu gün geldiğimiz noktada savaş dönemlerinde yaşanan ekmek karnelerini görmek üzüntü verici.” dedi.

‘Ekmekte sıkıntı yok, bizimki destek’

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise bunun bir karne olduğu iddialarını reddetti ve 126 bin dar gelirli aileye aylık 150 ekmeği 1 TL indirimli olarak vereceklerini söyledi. Şahin, “Karne, piyasada bulunmayan bir şeyin ne kadar alınması gerektiğine ilişkin sınırlandırma belgesidir. Ekmekte sıkıntı yok. Bizim yaptığımız destektir. Ramazanda 150 milyon TL’lik gıda paketi yardımı da yapılacak” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.