Afyonkarahisar’da mecburî iniş yapan uçak görüntülendi

Olay, dün akşam Afyon Kocatepe Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Çiftliğinde meydana geldi. Afyonkarahisar Hava Meydan Komutanlığına ilişkin olduğu açıklanan 2 kişilik eğitim uçağı kalktıktan kısa bir müddet sonra motor arızası nedeniyle zarurî iniş yaptı. Olayda hafif yaralanan Ü.P.K. (27) isimli bayan pilot ile Y.E.B. (19) isimli pilot hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan açıklamada ise “Akşam saatlerinde Hava Meydan Komutanlığına ilişkin Cessna 172 tipi eğitim uçağı uçuş esnasında zarurî iniş yapmıştır. Rastgele can kaybının olmadığı kazada, maddi hasar meydana gelmiştir. Pilotlarımızın sıhhat durumları uygun olup, ayakta tedavileri sürdürülmektedir” tabirlerine yer verildi.

UÇAĞIN ENKAZININ KALDIRILMASI BEKLENİYOR

Günün birinci ışıkları ile birlikte uçak mecburî iniş yaptığı alanda görüntülendi. Uçağın yarısının çiftlikte bulunan manda, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların sulandığı kanalda olduğu kuyruk kısmının ise havada olduğu görüldü.
Jandarma takımları tarafından güvenlik tedbiri alınan bölgede uçağın enkazının günün ilerleyen saatlerinden kaldırılması bekleniyor.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.