Adana’daki hastanede hekim ile hasta yakınları ortasında gerginlik

Adana’nın Yüreğir İlçe Devlet Hastanesi’nde çekilen manzaralar, toplumsal medyada reaksiyonlara yol açtı.

Acil servis kapısında bekleyen onlarca hasta, kendilerine bakmayacağını belirtip servisten ayrılan tabibin halleriyle şoke oldu.

Doktor “bakmıyorum” deyip, gitti

Videoda, acil tabibinin kendileriyle ilgilenilmesini talep eden hastalara “bakmıyorum” diyerek yanıt verdiği görüldü.

Hastanede bulunan ve memur olduğunu söz eden bir kişinin, “Öyle bir hakkınız yok hanımefendi, ben gidip şikayet edeceğim” diyerek tabipten sicil numarasını ve ismini istediği anlar manzaralarda yer aldı.

Sağlık Müdürlüğü’nden açıklama

Aynı imajda bir bayan hastanın da “Mecbur bakmak zorundasın, mecbur” dediği duyuldu.

Bu görüntünün yayılması üzerine Adana Vilayet Sıhhat Müdürlüğü’nden de bir açıklama geldi.

‘Doktora hakaret edildi, tehditte bulunuldu’

Açıklamada, doktora hasta yakınlarının saldırmaya çalıştığı söz edilirken, “Söz konusu görüntü geçen 19 Haziran’da hastanenin yeşil alanında (acil olmayan hastalara ayaktan poliklinik hizmeti verilen birim) yaşanmış olup ilgili ünite kabininde yalnız olarak çalışan vazifeli bayan doktorun kendisine sözel olarak hakaret ve tehditte bulunulması üzerine kendisini inançta hissetmeyip güvenlik çalışanı refakati olmadan muayeneye devam edemeyeceğini bildirdiği imajlardır.

‘Konya’daki cinayetle ilgisi yok’

Güvenlik çalışanı takviyesi ve refakat sağlandıktan sonra rutin olarak ayaktan hasta muayenesi hizmeti devam etmiştir. Kelam konusu görüntüde geçen durumun birkaç gün evvel Konya’da yaşanan hekim cinayeti olayından sonra reaksiyon olarak yaşandığı savları büsbütün gerçek dışıdır.” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.