Abdullah Avcı, yeni sistemi deniyor

Şampiyonluğun akabinde yaptığı açıklamalarda eksik noktaların farkında olduğunu belirten ve daha farklı formasyonlar ile oyun planını değiştirebileceğini söyleyen Abdullah Avcı, değerli dokunuşlara hazırlanıyor.

27 Haziran’da dönem hazırlıklarına Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde başlayan Bordo-Mavililer, genç yüklü bir takımla antrenmanlarını sürdürüyor.

Hamsik, Abdülkadir Ömür, Berat, Yusuf Erdoğan, Hüseyin Türkmen ve Ahmetcan Kaplan üzere isimler de idmanlarda yer alıyor.

Havadan karadan takip ediyor

Antrenman bilimine değer veren ve Avrupa futbolundaki gelişmeleri hep yakından takip eden Abdullah hoca, havadan ve karadan kamera sistemiyle çalışmaları daima kayıt altına aldırıyor. Öğrencilerine istediklerini imajlı olarak anlatıyor.

3’lü formasyonu da deneyecek

Yarın Slovenya kampı başlayacak olan Trabzonspor , devamında Avusturya’da çalışmalarını sürdürecek. Ulusal oyuncuların ve yeni transferlerin katılmasının akabinde taktik çalışmalara tartı verilecek.

Zaman vakit 3’lü sisteme geçebileceğinin sinyallerini veren Avcı, öncelikle oyun suratını artırıp, daha dominant ve baskılı bir grup ortaya çıkarmak istiyor.

Geçtiğimiz dönemden farklı olarak kanat bekleri de daha fazla atak tertiplerine dahil edilecek.

Trabzon’daki çalışmaların birinci etabında bilhassa genç oyuncularla yakından ilginen Abdullah Avcı, yarından itibaren başlayacak Slovenya kampında taktik provalara geçecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.